Ciekawe artykuły

Wzrosło ryzyko spotkania zwierząt na drogach! Jak uniknąć kolizji?

Według danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na drogach naszego kraju jest obecnie o połowę mniej pojazdów. To sprawia, że jazda jest bezpieczniejsza, a wypadków mniej – co raportuje z kolei policja. Nietypowa sytuacja spowodowała natomiast inny kłopot. Na drogach można spotkać o wiele więcej dzikich zwierząt, które ośmielone niewielkim ruchem częściej wchodzą na asfalt. A to z kolei …

Read More »

Najważniejsze punkty inspekcji motocykla na początek wiosny. Znasz wszystkie?

Początek wiosny to dobra okazja, aby zrobić inspekcję motocykla, który odpoczywał przez długie zimowe miesiące. Oto pięć kwestii, o których warto pamiętać na starcie sezonu.

Read More »

Koronawirus zatrzymał Cię w domu? To może warto wymienić olej w motocyklu?

Wymiana oleju w motocyklu jest bardzo prosta, ale wielu użytkowników, a zwłaszcza świeżo upieczonych posiadaczy jednośladów, woli zlecić tą czynność w zakładzie. Zazwyczaj dlatego, że nie chcą czegoś sknocić. Oto kilka porad, jak się do tego zabrać.

Read More »

Paraliż sportów motocyklowych z powodu koronawirusa. Które imprezy wyleciały z kalendarza?

Europa powoli staje się centrum globalnej pandemii. Sytuacja stale się zmienia, podobnie zalecenia i zarządzenia władz poszczególnych krajów, mające na celu opanowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Sportowe wydarzenia musiały zostać odwołane lub przesuniętę, również motocyklowe. Z czego będziemy musieli zrezygnować?  

Read More »

Słyszeliście, że najlepiej oswajać lęki przyklepując je jakimiś większymi? No to mamy dla Was 5 horrorów motocyklowych klasy „B” na najbliższe dni!

Obok gigantów motocyklowego kina, a właściwie daleko za nimi, znajdują się produkcje niszowe, które przemknęły przez kina z prędkością meteorytu lub w ogóle nie dotarły do dystrybucji kinowej. Część łączy zupełnie odmienne światy motocykli i horrorów. Z takiego połączenia nie może wyjść nic dobrego, ale po dekadach od premier, niektóre z tych filmów klasy „B” zyskują sporą popularność.  Oto pięć …

Read More »

Legendarne wyścigi Isle od Man TT zostaną odwołane?

Anulowanie najsłynniejszych ulicznych wyścigów świata wydaje się bardziej prawdopodobne niż jeszcze kilka dni temu. 24 lutego rząd wyspy Man wydał oficjalne oświadczenie na temat koronawirusa, które miało uspokoić fanów wyścigów rozgrywanych nieprzerwanie od 1907 roku.

Read More »

5 spraw, o których często zapominamy. Czas je przypomnieć!

Praktyka czyni mistrzem, zgodnie ze stary powiedzeniem, ale to nie do końca prawda. Praktyka sprawia, że jeśli robisz w kółko te same błędy, stają się one nawykiem, którego bardzo ciężko się pozbyć.

Read More »

Skąd i jakie motocykle sprowadzają Polacy? Mamy odpowiedzi!

Dane Raportu Motocykle 2019 opracowanego przez Clicktrans interesujące są dlatego, że nie tylko wskazują kraje, w których poszukujemy i skąd sprowadzamy jednoślady, ale również z tego powodu, że dowiadujemy się ile kosztuje transport motocykla, jakie marki ściągamy najchętniej, lub które typy jednośladów dominują wśród sprowadzanych maszyn. Chcecie się dowiedzieć?

Read More »

Czy fabryka Polaris w Polsce jest ważna? Widzieliśmy, jak montuje się motocykle marki Indian

To jedyna fabryka motocykli Indian i Polaris w Europie, a na otwarcie obiektu przyjechał sam Scott Wine, czyli prezes Polaris, który powstałą w połowie lat 50. firmą zarządza od blisko dwunastu lat!

Read More »

Opole europejską potęgą marki Indian? Widzieliśmy fabrykę od środka!

Z zewnątrz fabryka Polaris nie wygląda jak katedra. Właściwie ten wielki, biały prostopadłościan jest nudny i nijaki jak samotna kostka cukru na talerzu. Ale to co się dzieje wewnątrz, to już zupełnie inna historia…

Read More »

Ekstremalni motocykliści: Słyszeliście kiedyś o braciach McCrary?

Słynna Księga Rekordów Guinnessa zawiera ponad dwieście wpisów dotyczących motocykli i wyczynów na dwóch kołach. Jednym z najdziwniejszych jest historia dwóch najpotężniejszych bliźniaków świata, którzy łącznie ważyli ponad 700 kilogramów! Billy’ego i Benny’ego zapamiętano głównie jako wrestlerów i… zapalonych motocyklistów. 

Read More »

Czego nie dawać motocykliście(stce) na Walentynki

Na pewno znasz syndrom skarpetek lub swetra w renifery, czyli tego rodzaju prezentów, na widok których najchętniej odwracasz się na pięcie i szukasz tabliczki z informacją o najbliższym wyjściu ewakuacyjnym. Ale przecież nie tylko prezenty świąteczne od cioci mogą być miną, na którą wpadniesz. Sam lub sama możesz zastawić podobną pułapkę, jeśli koniecznie chcesz dać swojej połówce „coś motocyklowego”. Oto …

Read More »

Co kryje się pod powierzchnią oficjalnych raportów?

Kilka dni temu przyglądaliśmy się raportowi kwartalnemu Harleya-Davidsona. Dziś pochylimy się na sytuacją Indiana, który również przedstawił swoje dane sprzedażowe i bilans za ostatni kwartał. Która z dwóch wiodących w segmencie ciężkich motocykli marek, będzie miała więcej do powiedzenia w bieżącym roku?

Read More »

Harley i Indian mogą mieć więcej problemów, niż nam się wydaje. Co kryje się pod powierzchnią oficjalnych raportów?

Dziś trochę z inne beczki. Pochylimy się na chwilę nad raportami kwartalnymi motocyklowych gigantów. Chodzi nie tyle o liczby, co sposób w jakim można je przedstawiać, bo jeśli uwypuklimy pewne dane a pominiemy inne, może okazać się, że firma odnosi sukces za sukcesem. W rzeczywistości sytuacja może być zgoła inna…

Read More »

Nowy sezon, nowy kask? Czemu nie? Ale sprawdź, co powinieneś wiedzieć

Być może w twojej głowie kołacze myśl, że warto odesłać na emeryturę stary kask i kupić nowy. Tym bardziej, że sezon tuż, tuż! Jeśli masz takie plany, przede wszystkim sprawdź, co powinieneś wiedzieć zanim udasz się na poszukiwania kasku.

Read More »

Nowy sezon tuż, tuż. Już czas na inspekcję motocykla!

Być może nie widzieliście jeszcze prognozy na weekend, a może uważacie, że początek lutego to zdecydowanie za wcześnie na jazdę. Kiedy właściwie jest ten czas? Otóż wtedy, kiedy uznasz, że jesteś gotowy, pogoda jest piękna, a po śniegu i lodzie zostało tylko wspomnienie.

Read More »

Odszyfrowaliście ponad 150 skrótów z tablic rejestracyjnych. Oto wynik Waszej radosnej twórczości

Kilka dni temu pytaliśmy Was o literki w rejestracjach pojazdów, a konkretnie interpretacje tych znaków. Na przykład BGR informuje nas, że kierowca pochodzi z powiatu grajewskiego, ale złośliwi powiedzą, że to skrót od „Boże Gdzie Rozum”.

Read More »

Dlaczego zima to dobry czas na zakup motocykla?

Zimą wszystko jest trudniejsze. Aura nie sprzyja, dzień jest krótki i zimny, a ewentualny zakup motocykla na pewno nie tak prosty i przyjemny jak latem. Ale paradoksalnie, trudniejsze warunki są Twoim sprzymierzeńcem. Sprawdź dlaczego.

Read More »

6 motocykli, na widok których zastanawiasz się, kto zawalił sprawę

Na pewno zaraz powiecie, że z motocyklami jest jak z kobietami: „Wszystkie są piękne”. Ale bądźmy szczerzy, to nieprawda.

Read More »

Baughman Century Chief to zapomniany fragment historii marki Indian

Century V-Twin Chief z 1994 roku został opracowany jako prototyp w nadziej na ożywienie motocyklowej marki Indian. Powstały tylko dwa egzemplarze, które zostały wyposażone w unikalny silnik z litego aluminium i trzema zaworami na cylinder. Jaka jest historia zapomnianych dziś motocykli?

Read More »