2021 Mondial HPS 125 trafił do sprzedaży. Hipsterska alternatywa w segmencie motocykli dla początkujących

Młodzi motocykliści w Europie mają teraz do wyboru nową opcję w postaci F.B. Mondial HPS 125. W ostatnich latach rynek motocykli klasy podstawowej w Europie był zdominowany przez nudne, nijakie maszyny, które zostały zaprojektowane jedynie jako poczekalnia dla motocyklistów, którzy mają przesiąść się na większe motocykle. W związku z tym wiele z tych maszyn jest pozbawionych charakteru lub po prostu nudnych w jeździe i wyglądzie.

fot. 2021 F.B. Mondial HPS 125

F.B. Mondial HPS 125 będzie na pewno miłą odskocznią od standardu. Ten podstawowej klasy naked bike o estetyce zbliżonej do znacznie większych motocykli, prezentuje się wyjątkowo przyjemnie. Agresywna estetyka scramblera jest dodatkowo podkreślona przez odwrócone widelce i grube, sportowe opony.

Pod względem wyposażenia, F.B. Mondial HPS 125 posiada 7-calowy, kolorowy wyświetlacz TFT. Ekran posiada w pełni konfigurowalny układ, a także automatyczną regulację jasności w zależności od pogody, czy raczej natężenia światła słonecznego. Jeśli chodzi o osiągi, motocykl wytwarza przyzwoitą moc 13,6 KM przy 9 750 obr./min, zadowalającą dla podstawowych motocykli w tym segmencie.

Układ bazuje na jednocylindrowym silniku o pojemności 124 cm3, który może się poszczycić zgodnością z normą Euro 5 i został wyposażony w jednostkę ECU Dell’Orto, która maksymalizuje wydajność i osiągi.

2021 F.B. Mondial HPS 125 jest standardowo wyposażony w ABS przedniego i tylnego koła. Wykorzystuje tarcze 280 mm i 220 mm z czterotłoczkowym zaciskiem z przodu i jednotłoczkowym, pływającym układem z tyłu. Motocykl będzie dostępny w dwóch kolorach, Graystone i Blacknight, a jego cena zaczyna się od 4 090 euro, czyli równowartości 18 361 złotych przy dzisiejszym kursie.

%d bloggers like this: