A gdyby tak wziąć motor pod pachę i pójść do pracy?

Jak mały może być dwukołowy, elektryczny pojazd przeznaczony do poruszania się po mieście? Według inżynierów i projektantów z Vanda Electrics, bardzo, bardzo mały. Pojazd nazywa się Motochimp i został oficjalnie zaprezentowany podczas Shenzhem Industrial Design Fair. Motochimp to pojazd elektryczny.

Motochimp. Vanda Electric

W istocie Motochimp to właściwie jednie spory akumulator litowo-jonowy z dwoma kołami. Konstrukcja jest maksymalnie prosta. Akumulator można wyciągnąć jednym gestem i zabrać go ze sobą. Kabel ładujący jest ukryty pod maleńkim prostokątnym siedziskiem. Ładowanie trwa około godziny, prosto z gniazdka, dlatego nie potrzeba żadnego dodatkowego wyposażenia. Na jednym cyklu Motochimp może przejechać około 64 kilometry.

Motochimp. Vanda Electric

Prędkość maksymalna tego malucha nie robi oczywiście wrażenia. Motochimp rozpędza się do zaledwie 32 kilometrów na godzinę. Motorek ma lusterka, przednie i tylne światło, niewielki wyświetlacz LCD, nóżkę do parkowania i twa tarczowe hamulce. Nie ma natomiast kierunkowskazów, bo nie jest to pojazd przeznaczony do poruszania się po drogach.

Motochimp. Vanda Electric

Motochimp ma pojawić się na rynku jeszcze w bieżącym roku, będzie kosztował ok. 2000 dolarów. Dla klientów przygotowano trzy wersje kolorystyczne: czerwoną, niebieską i żółtą.

Motochimp. Vanda Electric
%d bloggers like this: