KTM ma więcej sposobów na zabawę w terenie dla najmłodszych motocyklistów

W czerwcu 2020 roku firma KTM po raz pierwszy zaprezentowała fabryczną wersję elektrycznego jednośladu StaCyc. Przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat, StaCyc 12eDrive i StaCyc 16eDrive, mogą pomóc najmłodszym kierowcom rozpocząć przygodę, która doprowadzi ich w przyszłości do pełnowymiarowych motocykli.

fot. KTM

Pierwotnie mistrzowie z Mattighofen planowali wprowadzić pojazdy do salonów KTM latem 2020 roku. Na pewno domyślacie się, co było dalej. Globalna pandemia przyniosła różne problemy, a proponowane klientom w tym czasie nowego, elektrycznego motorka dla ich pociech, nie byłoby zbyt mądre.

fot. KTM

W każdym razie, teraz, gdy mamy już drugi miesiąc 2021 roku, KTM ogłosił, że jest wreszcie gotowy, aby wysłać swoje urocze motorki StaCyc do salonów sprzedaży. Powinny one trafić do lokalnych dealerów marki jeszcze w bieżącym miesiącu.

fot. KTM

KTM Factory Replica StaCyc 12eDrive posiada 12-calowe koła, pneumatyczne opony i siodełko na wysokości 33 centymetrów. Nowi mini motocykliści mogą zacząć od odpychania się nogami lub jazdy na biegu jałowym, zanim przejdą do trzech różnych trybów jazdy. Widelec w stylu BMX, lekka, ale wytrzymała aluminiowa rama i waga poniżej 8 kilogramów, to kolejne znaki w kolumnie plusów tego pojazdu.

fot. KTM

Dla nieco większych dzieci, KTM przygotował Factory Replica StaCyc 16eDrive, który posiada 16-calowe koła, mocniejszy silnik elektryczny i 43-centymetrową wysokość siodełka. Zarówno 12eDrive jak i 16eDrive wykorzystują zabezpieczone termicznie akumulatory 20V, które gwarantują 30 do 60 minut pracy, wymagając 45 do 60 minut ładowania.

fot. KTM

KTM nie podał jeszcze oficjalnych cen rowerów StaCyc, ale 12eDrive’y bez sygnatury KTM kosztują 649 dolarów, a 16eDrive to wydatek rzędu 849 dolarów. Z logo KTM będzie na pewno drożej.

%d bloggers like this: