Ceny OC spadają w dół!

Pamiętacie panikę sprzed bodajże pięciu lat, kiedy ceny OC wznosiły się szybciej od rakiety ziemia-powietrze? Te czasy już nie tylko za nami, ale tendencja wręcz się odwraca. Analizy porównawczej podjęła się Ubeal.pl, której klienci mogą skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Badanie dotyczyło lat 2018-2020.

Fot. polishcustomshow.pl

Analiza przeciętnego miesięcznego kosztu OC zostało dokonane na podstawie ponad 100 tysięcy anonimowych kalkulacji wykonanych przez klientów Ubea.pl. Okazuje się, że w ostatnich trzech latach średnie składki OC wyraźnie spadły.

Łącznie spadek wynosi aż 31 procent, natomiast jeśli uwzględnimy wyłącznie oferty najtańsze, różnica jest jeszcze większa i wynosi 36 procent. Mówiąc inaczej, tanieją nie tylko drogie oferty, ale również najtańsze. Oczywiście mówimy cały czas o trendach dotyczących ubezpieczeń motoryzacyjnych, nie zaś o poszczególnych przypadkach, gdzie oferta konkretnego ubezpieczyciela może znacząco różnić się od zeszłorocznej i być po prostu droższa.

Generalnie jest lepiej, ale nie wiadomo, czy ten trend utrzyma się dalej, dynamika ubezpieczeń jest bowiem uzależniona od wielu czynników.

%d bloggers like this: