Nowe motocykle, ktore pojawią się w lutym 2021 r.

Listra jest krótka, ale bardzo treściwa. Sprawdźcie nowości, które pojawią się na dniach, albo nawet w ciągu kilku najbliższych godzin.

Suzuki Hayabusa

Po dwóch latach niepewności co do przyszłości swojego kultowego superbike’a, Suzuki w końcu potwierdziło, że nowa Hayabusa zadebiutuje 5 lutego, czyli już dziś.

fot. Suzuki Hayabusa

To, co wiemy na temat powracającego z niebytu modelu, to fakt, że będzie on wyposażony w modernizację pod Euro 5, ponieważ Suzuki planuje ponownie wprowadzić go na rynek europejski. Doniesienia na temat zmian, jakich możemy się spodziewać, są nieco sprzeczne.

Plotki z Japonii wskazują, że najważniejszą zmianą będzie estetyka i wygląd motocykla. Jednak niedawno kilka indyjskich źródeł zasugerowało, że aktualizacje mogą być znacznie bardziej znaczące i obejmować nowy silnik, wyższą moc, a nawet DCT.

Na podstawie samego teasera trudno powiedzieć na pewno, która wersja jest prawdziwa, ale bez wątpienia nie mielibyśmy nic przeciwko, aby zobaczyć nowy silnik Suzuki.

Honda CB350 cafe racer / scrambler

Nie trzeba było długo czekać na pojawienie się plotek o nowym wariancie Hondy CB350. Zaledwie tydzień po debiucie Hondy neo-retro, media doniosły o plotkach dotyczących wersji café racera. Kilka tygodni później, w grudniu, pojawiły się sygnały o modelu scrambler.

fot. Honda CB350 cafe racer / scrambler

Wygląda na to, że plotki były prawdziwe, ponieważ Honda Big Wing (indyjski oddział japońskiej marki) rozesłał zdjęcie nowego motocykla, który ma zostać ujawniony 16 lutego. Oczywiście, nie trzeba było długo czekać, aby indyjskie media uznały, że nadchodzący motocykl to wspomniany model café racer, a niektórzy dodali, że może to być również wariant scrambler.

Opublikowane w internecie zdjęcie nie zdradza zbyt wiele. Można dostrzec, że tył wygląda jak CB350, ma płaskie siodło typu tuck-and-roll, przyciemnione elementy, nowy, krótszy błotnik oraz nowe tylne światło i kierunkowskazy LED.

Niezależnie od tego, czy dostaniemy wersję café racer, czy scrambler, jesteśmy gotowi na kolejną odsłonę CB350.

Harley Pan America

Czy nie macie wrażenia, że Harley Pan America pojawił się już z dziesięć razy? Prawdę mówiąc, do tej pory pierwsza przygodowa wersja motocykla z Milwaukee Motor tylko pokazywana na zdjęciach i kilku filmach. Pomimo szumu wokół motocykla i prezentowania go przez ponad rok, Harley Pan America nie zdążył jeszcze oficjalnie zadebiutować, a tym bardziej potwierdzić specyfikacji.

Fot. Harley-Davidson Pan America

Dobra wiadomość jest taka, że całe to czekanie dobiegnie końca 22 lutego. Harley wreszcie potwierdził, że pod koniec miesiąca zadebiutuje długo oczekiwany motocykl adventure z logo H-D.

Aktualnie wiemy na pewno, że motocykl będzie napędzany nowym silnikiem Revolution Max o pojemności 1250 cm3, w układzie V-twin, o mocy “ponad” 145 KM i “ponad” 122 Nm momentu obrotowego. Powinien być wyposażony w wyświetlacz TFT i opcjonalne aluminiowe kufry.

%d bloggers like this: