Rozpoczęła się produkcja nowego Ducati SuperSport 950

W fabryce Ducati w Borgo Panigale rozpoczęła się produkcja modelu SuperSport 950. Motocykl będzie dostępny w salonach od lutego.

fot. Ducati SuperSport 950

W stylistyce SuperSporta 950 można znaleźć wiele nawiązań do Panigale V4, takich jak przednie reflektory LED, muskularny zbiornik paliwa, czy owiewki o aerodynamicznym kształcie. Motocykl został wyposażony w jednostronny wahacz i przymocowaną do silnika ramę kratownicową.

Nowy SuperSport 950 został niedawno zaprezentowany podczas internetowej premiery Ducati World Première, a już teraz rozpoczyna się jego produkcja. Motocykl ma sportowy charakter, ale jest również łatwy w codziennym użytkowaniu na drogach publicznych.

fot. Ducati SuperSport 950

Dwucylindrowa jednostka Ducati Testastretta, zgodna z normą Euro 5, rozwija maksymalną moc 110 KM przy 9000 obr./min i moment obrotowy na poziomie 93 Nm przy 6500 obr./ min. Płynne i pewne dostarczanie momentu sprawia, że ​​SuperSport 950 jest motocyklem, który może dac niemało frajdy doświadczonym motocyklistom, ale jednocześnie nie przeraża początkujących. Przy wadze na sucho wynoszącej zaledwie 184 kg zapewnia też bardzo dobre osiągi. Wersja o obniżonej mocy powinna zainteresować młodych motocyklistów, którzy posiadają kategorię A2.

fot. Ducati SuperSport 950

O bezpieczeństwo prowadzącego dba elektronika, w tym ABS do pokonywania zakrętów, kontrola trakcji, kontrola wheelie, czy funkcja trzech trybów jazdy (Sport, Touring, Urban). Standardowa wersja SuperSport 950 jest wyposażona w funkcję Quick Shift Up & Down, aby poprawić wrażenia z jazdy w mieście, w trasie i na torze.

fot. Ducati SuperSport 950

4,3-calowy wyświetlacz TFT z grafiką inspirowaną interfejsem rodziny Panigale charakteryzuje się dużym obrotomierzem z centralnym wskaźnikiem aktualnego przełożenia. Nowe siedzisko umożliwia prowadzącemu maksymalną kontrolę, natomiast aktualna wysokość kierownicy pozwala na przyjęcie sportowej pozycji jazdy, ale bez nadmiernego obciążania nadgarstków. Również podnóżki ustawiono tak, aby nie męczyć kierowcy – chodzi głównie o kolana.

fot. Ducati SuperSport 950

Nowy SuperSport 950 dostępny jest w kolorze “Ducati Red”. Wersję S ze sportowym, regulowanym zawieszeniem Öhlins i osłoną siedziska pasażera można zamówić w czerwieni Ducati i bieli „Arctic White Silk”. Motocykle pojawią się w salonach w lutym 2021 roku.

źródło: Ducati Polska

%d bloggers like this: