Masz problem z cofaniem motocykla? Michelin planuje go rozwiązać

Uchwyt, który przypomina błotnik tylnego koła, np. Kappa KRM01, to w rzeczywistości urządzenie do cofana motocykla. Opracowywany przez Michelin system, a w zasadzie pudełko z rolkami, w momencie użycia zostaje przytknięte do opony, dzięki czemu rolki wspomagają obrót koła.

fot. Michelin

Zasilany akumulatorem litowo-jonowym system o napędzie elektrycznym generuje 2-4 Nm momentu obrotowego, czyli dość, aby odciążyć i przejąć część pracy kierowcy w trakcie przetaczania motocykla.

fot. Michelin

Rozwiązanie Michelin jest proste i może okazać się bardzo dobre, ale wciąż nie wiemy, jak zostanie rozwiązany problem ładowania urządzenia, czy uruchamiania modułu cofania. Można sobie wyobrazić, że przypadkowe zetknięcie rolek z kołem, podczas normalnej jazdy, może być bardzo niebezpieczne.

fot. Michelin

Istotną cechą rozwiązania Michelin jest też uniwersalność. Uchwyt będzie można zamocować do większości typów i marek motocykli. Jak dużo czasu zajmie jeszcze francuskiej marce przygotowanie finalnej wersji urządzenia? Michelin nie podaje na razie żadnych terminów.

%d bloggers like this: