Sto lat Moto Guzzi! Z tej okazji marka wyprodukuje limitowaną serię swoich trzech modeli

Sto lat motocykli, sportowych zwycięstw i osiągnięć orła z Mandello.Na tę okazję włoska firma wyprodukuje limitowaną serię swoich modeli V7, V9 i V85 TT w specjalnym malowaniu “Centenario” dostępnym tylko w 2021 roku.

fot. Moto Guzzi

Kolorystyka nawiązuje do historii Moto Guzzi. Malowanie “Centenario” czerpie inspirację z motocykli z przeszłości, takich jak “Otto Cilindri” z 1955 roku, opracowany do rywalizacji w klasie 500 Mistrzostw Świata.

fot. Moto Guzzi

Ten kamień milowy w historii włoskiej marki i motoryzacji zadebiutował prostą kolorystyką, która oddawała atmosferę wczesnych wyścigów dzięki połączeniu szczotkowanego metalowego zbiornika paliwa, zielonej owiewki i skórzanego siedzenia.

fot. Moto Guzzi V9 Bobber Centenario

Te kolory charakteryzowały również Bialbero 350, jeden z najbardziej udanych motocykli wyścigowych w historii, który zdominował klasę Mistrzostw Świata 350, zdobywając 9 kolejnych tytułów (5 dla kierowców i 4 dla producenta) w latach 1953-1957.

fot. Moto Guzzi V7 Stone Centenario

Zielony był także kolorem „noszonym” przez Normale, pierwszy model Moto Guzzi, i od tamtej pory jest prawdopodobnie uważany za najbardziej charakterystyczny odcień motocykli spod znaku “Lecącego Orła”. W obecnych modelach na stulecie firmy został on zaadoptowany do współczesnych trendów. Dopełnieniem nadwozia jest siedzisko obite naturalną skórą. Pozostałymi cechami szczególnymi dla wersji “Centenario” są rocznicowe logo i złote wykończenie słynnego orła.

fot. Moto Guzzi V85 TT 2021 Centenario

Pełna informacja o obchodach stulecia Moto Guzzi zostanie opublikowana 15 marca.

%d bloggers like this: