Triumph pokazał zwiastun gorącego modelu Speed Triple 1200 RS

Triumf miał opóźnienie jeśli chodzi o odsłonięcie modeli na rok 2021 rok, ale teraz wydaje się, że ta decyzja była słuszna. Dobre rzeczy czasami przychodzą późno, a nowy model 2021 Triumph Speed Triple 1200 RS jest z pewnością bardzo dobrą rzeczą.

fot. All-New Speed Triple 1200 RS – The Revolution is Coming

Do tej pory mieliśmy kilka wariantów Speed/Street Triumph Triple, ale wygląda na to, że Triumph chce dodać kolejny pojazd wraz z wprowadzeniem tej bestii.

Teraz Triumph oficjalnie potwierdził Speed Triple 1200 RS za pomocą teasera na YouTube. W filmie można zobaczyć niedawno zaktualizowane reflektory z rodziny Triple oraz przedni błotnik z włókna węglowego. W tym momencie nie ma zbyt wielu innych informacji, więc wszystko sprowadza się do spekulacji.

Brytyjska firma być może będzie chciała przekonfigurować istniejący silnik o pojemności 1050 cm3, znajdujący się w modelu Speed Triple 1050. Mogliby również zdecydować się na wypożyczenie nowego silnika Tiger 1200, a może nawet na opracowanie zupełnie nowego pieca, ale…


źródło: YouTube / All-New Speed Triple 1200 RS – The Revolution is Coming

Nie wydaje mi się, aby dla Triumph było opłacalne opracowywanie całkowicie nowego silnika dla wchodzącego modelu motocykla. Jest bardziej niż prawdopodobne, że silnik Tigera 1200 zostanie przekonfigurowany dla premierowego modelu.

Oficjalna premiera motocykla planowana jest na 26 stycznia 2021 roku, więc poznamy więcej szczegółów już wkrótce.

%d bloggers like this: