Spójrz na odlotową koncepcję… skutera Yamahy!

Chociaż ta koncepcja Yamahy F155 jest prezentowana jako skuter, może to być najciekawiej wyglądająca hybryda skutera i motocykla, jaką kiedykolwiek widzieliśmy. Ten pomysł japońskiego producenta jest zbyt odlotowy, aby się nim nie podzielić.

fot. Yamaha F155 koncepcja

Yamaha F155 jest w zasadzie efektem prac nad Exciter 155. Skuter zapożyczył swój silnik 155 cm3 od R15, a zamiast tradycyjnej filozofii skuterów z automatyczną skrzynią biegów CVT, Yamaha zdecydowała się wrzucić do małej bestii przekładnię zębatą, aby jazda była jak najbardziej przyjemna. Dane dotyczące mocy są całkiem niezłe, podobnie jak w przypadku motocykla wytwarzającego 20 koni mechanicznych z silnika o 15 KM mocy.

fot. Yamaha F155 koncepcja

W zawieszeniu skutera z przodu umieszczono wariant upside-down, znany też pod nazwą odwróconych widelców (lub w skrócie USD), a z tyłu pojedynczy amortyzator w ramie, które ożywia dziwnie ukształtowany wahacz.

Ciekawe jest, że “skuter” (w zasadzie nim nie jest) ma wspólny styl z pełnowymiarowymi motocyklami, a owiewki na tym motocyklu tego dowodzą. Pojazd ma niesamowity profil boczny z bardzo agresywną częścią tylną, która wygląda jakby została wzięta bezpośrednio z motocykla MotoGP. Felgi, wydech, brzuch i przedni błotnik – wszystko to wygląda tak, jakby zostało zaczerpnięte prosto z oferty motocykli Yamaha.

fot. Yamaha F155 koncepcja

Jeśli szukasz wspaniałego, małego skuterka do jazdy miejskiej, który nie musi kryć się wśród tłumów motocyklistów i nie wygląda jak Vespa oraz jej klony, mamy nadzieję, że ta maszyna trafi na linią produkcyjną i rynek europejski.

fot. Yamaha F155 koncepcja

W tej chwili Yamaha pokazała pojazd tylko jako koncepcję. Nie ma żadnych konkretnych szczegółów, co do tego, czy trafi do produkcji, czy też nie, ale w związku z tym, że Exciter 155 został wypchnięty do Azji i koncepcja pojawiła się podczas oficjalnego wydania, mamy nadzieję, że Yamaha ma pewne plany, aby połączyć te dwa pojazdy w linii produkcyjnej.

%d bloggers like this: