Spacebar to niewielki, miejski pojazd użytkowy. Ale nadałby się nie tylko dla dostawców pizzy

Indonezyjska firma projektowa Katalis ma obsesję na punkcie tego, jak myślimy o przestrzeni, jak się w niej poruszamy i jak nas otacza. Firma zwróciła naszą uwagę w kwietniu 2020 roku, kiedy to po raz pierwszy zaprezentowała swój elektryczny skuter EV500. Teraz, w styczniu 2021 roku, wraca z nowym designem. Tym razem jest to wynik współpracy z lokalnym projektantem.

fot. Katalist Spacebar

Katalis nawiązał współpracę z mieszkającym w Dżakarcie projektantem Kamengskim, który stworzył wygląd pojazdu Spacebar. Niewielki dwukołowiec ma być przede wszystkim maksymalnie kompaktowy i zwinny. Spacebar jest w stanie manewrować po ruchliwych ulicach, aby wspomóc kierowcę, na przykład kuriera lub dostawcę pizzy, w jego codziennej pracy.

fot. Katalist Spacebar

Silnik niewielkiego dwukołowca zostanie wyposażony w elektryczny silnik o mocy 1200W, a korpus będzie wykonany z aluminium, choć cechami wyróżniającymi Spacebar od wcześniejszej wersji, ma być przede wszystkim design i użyteczność.

fot. Katalist Spacebar

Prostokątna konstrukcja rzeczywiście wygląda nietypowo, ale również sympatycznie. „Mamy nadzieję, że wraz z pojawieniem się Spacebara, będziemy mogli zainspirować większą liczbę indonezyjskiej młodzieży do tworzenia mobilnych rozwiązań na przyszłość. Spacebar to nasz sposób” – powiedział Joseph Sinaga, przedstawiciel Katalist.

fot. Katalist Spacebar

Czy podobny pojazd miałby szansę na rynku również u nas?

 

%d bloggers like this: