Svartpilen 125 będzie hitem Husqvarny?

Pojemność 125 cm3 zawsze będzie cieszyć się wzięciem, ponieważ umożliwia jazdę z prawem jazdy kategorii B. Również początkujący motocykliści z A2 spędzają sporo czasu w tym segmencie, w związku z czym Husqvarna przenosi swoją udaną wersję modelu Vitpilen do kategorii o pojemności skokowej 125 cm3. I bardzo dobrze.

fot. Husqvarna Svartpilen

Svartpilen jest inteligentniejszym alter ego KTM 125 Duke. Zastosowano w nim ten sam chłodzony cieczą silnik w połączeniu z sześciobiegową skrzynią biegów. Również rama została przeniesiona z Duke’a. Silnik generuje 15 KM i 12 Nm momentu obrotowego, co oznacza, że temu maluchowi będzie łatwiej niż kiedykolwiek współpracować z początkującymi motocyklistami.

Elementy zawieszenia WP Apex utrzymują płynną jazdę, a hamulce ByBre zapewniają moc potrzebną do zatrzymania motocykla, ale poza zmianami w stylistyce oraz faktem, że Svartpilen waży dodatkowo 4 kg, większość różnic pomiędzy Svartpilenem a Duke’em 125 sprowadza się do wizualnych aktualizacji.

Husqvarna Svartpilen 125 z 2021 roku będzie dostępny w salonach sprzedaży już od przyszłego miesiąca (luty 2021). Cena nie została jeszcze podana, ale prawdopodobnie przyjdzie nam zapłacić podobną kwotę, jak za KTM-a 125 Duke’a, czyli w Polsce 19 900 zł. Pozostaje też pytanie, czy powstanie również Husqvarna Vitpilen 125?

%d bloggers like this: