Magni honoruje założyciela filmy motocyklem w stylu retro. Zobacz Italia 01/01

Włoski producent motocykli Magni wprowadził model o nazwie Italia 01/01 zaprojektowany jako hołd dla jego założyciela, Arturo Magni, który zmarł w 2015 roku. Maszyna łączy retro-stylowy design z najnowocześniejszym silnikiem MV Agusta.

fot. Magni Italia 01/01

Magni założył firmę z nazwą od swojego nazwiska w 1977 roku. Wcześniej, przez długie 26 lat pracował w MV Agusta, prowadząc m.in. dział wyścigowy. Stylistyka Italia 01/01 czerpie inspirację z klasycznych motocykli wyścigowych MV Agusta, co przekłada się na okrągły reflektor, aerodynamiczną owiewkę i krótki ogon.

fot. Magni Italia 01/01

Projektanci nie dodali paneli do dolnej części motocykla, aby utrzymać nagą ramę i odsłonić silnik. Magini preferował ten wygląd. Regularnie zwracał uwagę na to, żeby “nadawać motocyklowi sportowy wygląd, pozostawiając przy tym widoczne, całe piękno mechanicznej konstrukcji silnika”.

fot. Magni Italia 01/01

Mówiąc o silniku, Italia 01/01 jest napędzana trzycylindrowym piecem o pojemności 798 cm3, pochodzącym z MV Agusta. Specyfikacja nie zostały jeszcze opublikowana, ale jednostka ma około 125 KM i 60 Nm momentu obrotowego. Brembo dostarczyło hamulce, Oram zaprojektował zawieszenie, a 18-calowe koła pochodzą od JoNicha. Magni zwraca uwagę na fakt, że projektując ten model współpracowano z włoskimi dostawcami w celu zbudowania motocykla, który pochodzi z ojczystego kraju.

fot. Magni Italia 01/01

Magni nie ujawniła, co będzie dalej z Italia 01/01. Nie wiemy, czy jest to model pokazowy, czy też trafi do produkcji w najbliższych miesiącach. Jeśli zostanie zbudowany, to bez wątpienia będzie dostępny w ściśle określonej liczbie egzemplarzy.

fot. Magni Italia 01/01

Przypomnijmy jeszcze, że MV Agusta odkryła to samo oblicze swojego dziedzictwa, co Magni, gdy w 2018 roku odsłoniła Superveloce 800. Zaprezentowany jako koncepcja, motocykl został wprowadzony do sprzedaży z tym samym trzycylindrowym silnikiem, co Italia w 2020 roku.

fot. Magni Italia 01/01
%d bloggers like this: