Liczba wypadków w Święta o połowę mniejsza niż w poprzednich latach

Komenda Główna Policji podsumowała tegoroczne Święta. Odnotowano o połowę mniej wypadków niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, ale nie wszystkie statystyki są równie optymistyczne.

Fot. Policja

W okresie Świąt Bożego Narodzenia policja odnotowała 122 wypadki, w których zginęły 33 osoby natomiast 136 zostało rannych. Zatrzymano również 793 nietrzeźwych kierowców. Mniej wypadków to oczywiście efekt zmniejszonego ruchu kołowego związanego z pandemią Covid-19, ale niepokojący jest fakt, że przy malejącej liczbie zdarzeń drogowych nadal zbyt dużo ludzi ginie na drogach.

Podczas zeszłorocznych Świąt odnotowano 253 wypadki, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w 2020 roku, jednak ofiar śmiertelnych było 28, czyli tylko 5 mniej niż okresie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Niewesoło wygląda również kwestia pijanych za kółkiem. Wspomniana liczba 793 przypadków odnotowanych w ciągu ostatnich kilku dni jest co prawda niższa niż zeszłoroczny rekord, ale i tak pozostaje bardzo wysoka. W 2019 roku w trakcie Świąt funkcjonariusze drogówki zatrzymali 874 nietrzeźwych za kółkiem.

Poza mniejszą liczbą wypadków znacznie lepiej niż w zeszłych latach wygląda statystyka rannych. W 2019 roku Święta w szpitalu musiało spędzić aż 323 osoby. W tym roku są to 136 osoby.

%d bloggers like this: