Warszawcy kryminalni rozpracowali grupę kradnącą motocykle w Niemczech

Policjanci wpadli na trop grupy przestępczej kradnącej motocykle na terenie Niemiec w wyniku pracy operacyjnej. Następnie podjęli działania wespół z policjantami z Monachium. Kryminalni ustalili, że ze sprawą kradzieży może być powiązanych pięciu podejrzanych.

fot. mokotow.policja.waw.pl

Sposób działania szajki za każdym razem był podobny. Do Niemiec wyjeżdżało czterech mężczyzn dwoma samochodami. Dwóch jechało osobówką, a druga para wynajętym busem, do którego pakowali kradzione jednoślady.

Motory składowane były na terenie jednej z nieruchomości w Łomiankach koło Warszawy. Policjanci odzyskali pięć motocykli. Wszyscy podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Dwóch zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec pozostałych zastosowano policyjne dozory. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.

fot. mokotow.policja.waw.pl

Wyjazdy do Monachium mężczyźni planowali kilka dni wcześniej. Dla niepoznaki za każdym razem po motocykle jeździli innym busem, który zazwyczaj wynajmowali z wypożyczalni, albo wynajmował kolejny mężczyzna z grupy.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że mężczyźni pojechali do Monachium co najmniej 3 razy. Grupą kierował 42-latek, a jego ścisłym współpracownikiem był młodszy o dwa lata kolega. Pozostali dwaj mężczyźni pracowali jako kierowcy i osoby fizyczne. Ostatni z nich przechowywał motory na terenie swojej posesji.

fot. mokotow.policja.waw.pl

Każdy z podejrzanych usłyszał już prokuratorskie zarzuty kradzieży. Teraz sąd może ich skazać nawet na 5 lat więzienia. 42-latek i jego o 2 lata młodszy kolega zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Wobec trzech pozostałych zastosowano policyjne dozory.

źródło: mokotow.policja.waw.pl

%d bloggers like this: