Pamiętacie „,motocyklistę”, który potrącił dziewczynkę na pasach? Sprawa jest w sądzie

Kilka miesięcy temu nagranie z tego zdarzenia wkurzyło niejednego z Was. Film możecie zobaczyć poniżej. Kierujący motocyklem został finalnie zidentyfikowany. Okazało się, że nie miał uprawień a motocykl Suzuki był niedopuszczony do ruchu.

fot. YouTube / Twój Kurier Olsztyński

Na szczęście kilkuletnia dziewczynka znajdująca się na oznakowanej drodze dla rowerów nie doznała obrażeń w wyniku potrącenia. Co ciekawe, policja złożyła wniosek o skazanie sprawcy bez przeprowadzenia rozprawy, z karą grzywny w śmiesznej kwocie 800 zł.

Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał jednak, że proponowana kara jest rażąco niska, na co oskarżyciel zmodyfikował wniosek i zaproponował zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów w ruchu lądowym. Na to z kolei nie zgodził się oskarżony i jego obrońca. Ponieważ na tym etapie wyczerpane zostały możliwości rozprawy w trybie uproszczonym, odbędzie się ona w trybie zwyczajnym.


źródło: YouTube / Twój Kurier Olsztyński

Wczoraj (21.12.2020) Krystian Z. przyznał się przed Sądem do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Sąd odroczył sprawę do końca lutego, na kiedy planowane jest przesłuchanie świadka nieobecnego w dniu wczorajszym. Sprawcy zdarzenia drogowego z czerwca grozi obecnie 5 tys. zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

źródło: tko.pl

%d bloggers like this: