Limitowana edycja MV Agusta Superveloce! Tanio nie będzie…

Marka MV Agusta nawiązała współpracę z Alpine, kultowym francuskim producentem samochodów sportowych i wyścigowych, aby wspólnie zaprojektować i wprowadzić do produkcji limitowaną serię 110 motocykli zainspirowanych modelem A110. Model Superveloce był naturalnym wyborem, ponieważ wpisuje się w stylistykę Alpine A110.

fot. MV AGUSTA

Pracownicy Monaco Design Studio, działu MV Augusta, w którym powstają produkowane na zamówienie motocykle, prowadzili bliską współpracę ze swoimi odpowiednikami z centrali Alpine od chwili rozpoczęcia prac nad projektem. Efektem jest model, który nawiązuje do osobowości obu marek, ale ma własny styl.

Błękitny kolor motocyklu Superveloce Alpine to odcień, w którym dostępny jest obecnie model A110. Umieszczone wysoko na owiewkach emblematy „A” nawiązują do oryginalnego detailingu modelu A110, a czarne siedzisko obite materiałem Alcantara zdobią charakterystyczne błękitne przeszycia i laserowo wycięte czarne obramowania. Aby podkreślić, że motocykl jest owocem współpracy dwóch marek, które są częścią dziedzictwa narodowego swoich krajów, po obu stronach błotnika umieszczono francuską i włoską flagę.

fot. MV AGUSTA

Superveloce Alpine jest wyposażony w trzycylindrowy, rzędowy silnik MV Agusta o mocy 147 KM przy 13 tys. obr./min. Maksymalna prędkość jednostki wynosi ponad 240 km/h. Dodatkowo dostępny będzie szeroki wybór akcesoriów zaprojektowanych specjalnie z myślą o limitowanej edycji. Motywy graficzne, detailing oraz akcesoria są ozdobione charakterystycznym emblematem Alpine. Podobnie jak model Alpine A110, motocykl Superveloce Alpine zapewnia sporo frajdy, a przede wszystkim bardzo dobre osiągi.

fot. MV AGUSTA

Motocykl będzie dostępny w salonach autoryzowanej sieci sprzedaży MV Agusta. Ceny zaczynają się od 36,3 tys. euro i obejmują Zestaw wyścigowy. Oczywiście trzeba pamiętać, że ceny w poszczególnych krajach mogą różnić się ze względu na wysokość lokalnych ceł i stawek podatku.

%d bloggers like this: