Policja dostała kolejne elektryczne radiowozy. A co, jak zabraknie prądu?

Elektryczne radiowozy trafiły do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Stróże prawa dostali cztery pojazdy. Pozostałe dwa będą użytkowane przez mokotowski pion prewencji. Inwestycja wyniosła ponad 1 mln złotych, z czego połowę sfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Pozostała kwota pochodzi ze środków warszawskiej Policji.

fot. policja.waw.pl

Nowe radiowozy są częścią większej dostawy. Elektryczne samochody uzupełniają park maszynowy policji od dłuższego czasu. Do końca bieżącego roku do służby trafi ponad tysiąc oznakowanych i nieoznakowanych samochodów policyjnych marki Hyundai. Wśród nich znalazły się m.in. model i30 w wersjach Hatchback i Wagon, a także miejski model i20 oraz SUV-y Tucson i prezentowana na zdjęciach Kona.

Hyundai Kona wyposażony jest w ogniwa o pojemności 64 kWh. Radiowóz będzie mógł przejechać ok. 550 km na jednym ładowaniu. Napęd elektryczny zapewnia 204 KM mocy. Hyundai potrzebuje 7,6 sekundy, aby rozpędzić się do 100 km/h.

fot. policja.waw.pl

Dodatkowo samochody posiadają automatyczną klimatyzację, podgrzewane fotele i kierownicę, kamerę cofania, czujniki parkowania, nawigację, reflektory LED, zestaw Bluetooth i system nagłośnienia KRELL. Ponadto w środkowej części konsoli znajduje się miejsce na kubek lub butelkę z wodą oraz przyciski zastępujące klasyczną dźwignię zmiany biegów. Niestety nie ma miejsca na pączka.

%d bloggers like this: