Człowiek i motocykl w płomieniach. Nieudana próba bicia rekordu świata

Kapitan indyjskiej armii próbował przejechać przez tunel rozszalałego ognia o długości 127 metrów. Wyczyn miał dramatyczne zakończenie.

fot. YouTube / STUDY & FACTS

Grupa kaskaderska Tornadoes to motocyklowy zespół pokazowy logistycznego ramienia indyjskiej armii, czyli Army Services Corps. Grupa ma na koncie liczne osiągnięcia, a nawet światowe rekordy, w tym przejazd 58 mężczyzn na jednym motocyklu, czego dokonali w 2017 roku.

fot. YouTube / STUDY & FACTS

W naszym kręgu kulturowym tego typu wyczyny są domeną kaskaderów, ale mentalność Hindusów jest inna i w ich tradycji podobne lub inne sztuczki nie przynoszą ujmy na honorze armii, a wręcz przeciwnie, są powodem do dumy.

fot. YouTube / STUDY & FACTS

Jednym z liderów Tornadoes jest kapitan Shivam Singh, który postanowił ustanowić nowy rekord świata w przejeździe przez… tunel ognia. Singh chciał pobić z kretesem dotychczasowy rekord ustanowiony przez pochodzących z RPA Enrico Schoemana i André de Kocka, którym w 2014 roku udało się przejechać przez tunel o długości 120,7 m.

fot. YouTube / STUDY & FACTS

Przygotowania do wyczynu zabrały sześć miesięcy treningu oraz trzy próbne przejazdy. Na miejsce bicia rekordu wybrana została Stacja Sił Powietrznych Yelahanka, czyli lotnisko indyjskich sił powietrznych w Bangaluru, które na co dzień służy do szkolenia pilotów samolotów transportowych.

fot. YouTube / STUDY & FACTS

Motocykl, który miał sprostać fali ogniowej, to Royal Enfield o pojemności 500 cm3. Niestety nie sprostał. Kapitan Shivam Singh wjechał w płomienie, ale z nich nie wyjechał. Po dłuższej chwili przerażeni obserwatorzy i widzowie zobaczyli jak pieszo wyłania się z ognia.

fot. YouTube / STUDY & FACTS

Gdyby nie ognioodporny kombinezon strażacki, Shivam Singh prawdopodobnie nie wydostałby się z rozszalałego żywiołu. Kapitan Singh na szczęście doznał jedynie drobnych oparzeń. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie próbował powtórzyć swój wyczyn, ale zakładamy, że tak łatwo nie odpuści.

fot. YouTube / STUDY & FACTS
%d bloggers like this: