MV Agusta kusi nowym modelem Alpine! Kiedy szczegóły?

Motocykl nosi nazwę Alpine. Zobaczymy go w połączeniu kolorów niebieskiego i szarego. Ale najciekawszy jest fakt, że nazwa i logo pochodzą z Automobiles Alpine, czyli francuskiej firmy samochodowej.

fot. MV Agusta Alpine

Alpine to francuski producent samochodów sportowych z siedzibą w Dieppe działający od lat 50. do połowy 90. Marka została kupiona przez Renault w 1973 roku. Ponownie zadebiutowała dopiero w 2017 roku, a obecnie ma plany na mistrzostwa F1 w przyszłym sezonie. Alpine wchodzi w skład sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi. Historia Alpine może wskazywać, że MV Agusta ma kolejny super ekskluzywny model podobny do MV Agusty F4Z, który był efektem kooperacji z Zagato.

Jaki motocykl zobaczymy? Timur Sardarow, czyli prezes MV Agusta Motor, zasugerował, że będzie to jednoślad ADV. Rzeczywiście nazwa „Alpine” byłaby świetnym początkiem dla motocykla przygodowego.

Nie sądzę jednak, aby to właśnie w tym kierunku zmierzała MV Agusta. Dlaczego? Historia wyścigów w Alpach i brak odpowiedniego supermotoru w składzie MV Agusty, to bardzo dobra okazja, aby wypełnić tę lukę.

Czy to może być jednak początek czegoś większego? Wiemy przecież, że MV Agusta pracuje nad trzycylindrową platformą o pojemności 900 cm3, która będzie napędzać nowe modele.
Na szczęście nie będziemy musieli spekulować zbyt długo, bo wszystko wyjaśni się jeszcze w tym tygodniu. MV Agusta zapowiedziała, że przedstawi swoje plany i rozwieje wątpliwości. Pozostaje czekać.

%d bloggers like this: