Chcesz być lepiej widoczny w szare, jesienne dni? Zobacz LightMode Kits

Ostatnio mamy wysyp pomysłów na doświetlenie kasku, głównie dzięki rozwojowi technologii LED. Ale to nie jest przecież nic nowego. Jednym z rozwiązań tego typu jest LightMode Kits, który jest o tyle ciekawy, że nie jest przypisany do jednego, określonego modelu. Rozwiązanie Kanadyjczyków z Vancouver jest bardziej uniwersalne, bo LightMode Kits można zamontować na dowolnym kasku.

System bazuje na trwałych, elastycznych taśmach LED, których długość jest uzależniona od wybranego wariantu zestawu i oznacza również inną cenę. Użytkownik sam projektuje układ taśm na kasku, do czego służy specjalny zestaw próbny oraz komplet naklejek mocujących.

DIY Electronics
DIY Electronics

Naklejki są następnie wykorzystane jako znaczniki miejsc, gdzie trzeba umieścić świecące taśmy. Całość montuje się za pomocą… kleju, który jest oczywiście nieszkodliwy dla powłoki lakierniczej kasku i można go również w razie konieczności usunąć.

DIY Electronics
DIY Electronics

Sterowanie i zasilanie systemu odbywa się za pomocą niewielkiego kontrolera, który również należy umieścić na kasku. Co ciekawe, użytkownik może również wybrać kolor światła, do wyboru jest sześć opcji – możliwe jest łączenie kolorów.

DIY Electronics
DIY Electronics

Zasilanie systemu odbywa się za pośrednictwem USB. Całość jest wodoodporna, natomiast kanadyjski zespół z DIY Electronics, który opracowałem ten system, zapewnia, że instalacja LightMode Kits jest łatwa i prosta, zaś efekt piorunujący. Czas pracy wynosi 6-11 godzin w zależności od trybu, którego używasz. Światła mogą być ustawione na miganie, lub ciągłe świecenie.

DIY Electronics
DIY Electronics

Cena? Tanio nie jest. 129 dolarów za system Neutron S i 229 dolarów za zestaw Neutron S (podwójne LED-y). Electron S kosztuje 149 dolarów, a Grid S 169 dolarów. Jaka jest różnica? Zasadniczo Electron S przeznaczony jest do prostych projektów, Grid S do bardziej złożonych. LightMode oferuje bezpłatną wysyłkę w Ameryce Północnej. Za wysyłkę do Europy trzeba zapłacić ekstra.

%d bloggers like this: