Jest akcja, jest przygoda: Dziś „Bezpieczny motocyklista jesienią”

Hasło brzmi tajemniczo i może odrobinę romantycznie, ale to nie poeci wymyślili, lecz policjanci z warszawskiej drogówki, którzy przeprowadzają 24 listopada 2020 roku akcję skierowaną do motocyklistów.

Fot. Policja

Policja zwracają dziś uwagę na… ubiór motocyklistów, dzięki któremu właściciele dwóch kółek są lepiej widoczni dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. To rzeczywiście ma znaczenie w pogarszających się, jesiennych warunkach pogodowych.

Nie obejdzie się też bez kontroli prędkości stołecznych motocyklistów i kontroli odcinków dróg, na których dochodzi do największej liczby zdarzeń z udziałem osób jeżdżących motocyklami. Działania drogówki w tym zakresie będzie wspierać grupa SPEED.

Kolejnym elementem kontroli ma być test głośności i weryfikacja poziomu głośności jednośladów. Policjanci będą sprawdzać, czy motocykle nie przekraczają normy 94 decybeli. W razie wpadki właściciel pojazdu będzie musiał oddać dowód rejestracyjny i usprawnić pojazd, aby nie przekraczał normy hałasu. Właściciel pojazdu musi również liczyć się z mandatem.

%d bloggers like this: