Kanadyjski Damon zaprezentował dwa nowe motocykle. Chociaż to „elektryki”, wyglądają jak rakiety!

Firma Damon Motorcycles ujawniła światu platformę HyperDrive, na której powstaną nowe modele elektrycznych motocykli. To HyperSport SE oraz SX.

Fot. HyperSport SE oraz HyperSport SX

O kanadyjskiej firmie Damon usłyszeliśmy niecały rok temu, kiedy to ujawniła swoje nowe technologie i prototypowe modele, na które można już wpłacać zaliczkę. Jednym z opracowanych przez Damon X Labs i zaprezentowanych rok temu systemów jest Advance Warning System for Motorcycles.

Fot. Damon Motorcycles

Advance Warning System for Motorcycles łączy radar, kamery i inne czujniki, a także sztuczną inteligencję do śledzenia 64 obiektów wokół motocykla, analizując ich trajektorie i zachowania, aby przewidzieć wypadki i inne niebezpieczne sytuacje. Ostrzeżenia są przekazywane kierowcy albo za pośrednictwem wibracji, albo wizualnie na wyświetlaczu przesyłającym w czasie rzeczywistym widok z tyłu z szerokokątnej kamery tylnej o zakresie 360 stopni.

Fot. Damon Motorcycles

Teraz firma ma nadzieję zebrać jeszcze więcej zamówień, dzięki zaprezentowaniu dwóch zupełnie nowych motocykli elektrycznych opartych na HyperDrive. Według Damona jego elektryczna baza to “wielowariantowa platforma układu napędowego, która nie tylko definiuje osiągi, ale też zapewnia nowy poziom bezpieczeństwa i niezwykły wygląd motocykla”.

Fot. Damon Motorcycles

Rzeczywiście? Rzućcie okiem na HyperSport SE i HyperSport SX. Trzeba przyznać, że oba nowe modele maja doskonałe linie, a do tego mają zapewnić całkiem niezłe osiągi. W przypadku HyperSport SX Damon zapewnia, że zasięg wyniesie słuszne 241 km na jednym ładowaniu, przy czym silnik generuje 150 KM a akumulator to wariant 15 kWh. Cena? 19 995 dolarów.

SE ma być nieco słabszy. Jego zasięg wyniesie 160 km i zapewni 108 KM mocy. Na pokładzie znajdzie sie akumulator 11 kWh. Oba motocykle zostaną wyposażone w zintegrowaną ładowarkę 6,6 kW, która może korzystać z ładowania na poziomie 1 i 2, a także obsłuży szybkie ładowanie prądem stałym o mocy do 25 kW.

%d bloggers like this: