Kask Quin Quest posiada funkcję S.O.S. Jak działa to rozwiązanie?

Teksańska firma Quin Design zaprezentowała “inteligentny” kask Quin Quest z otwieraną przyłbicą, wykonany z włókna węglowego, wyposażony w szereg ciekawych rozwiązań. Dwa lata temu Quin Desing wystartowało z pomysłem i kampanią wsparcia finansowego na Kickstarterze. Teraz przyszedł czas na najbardziej zaawansowaną wersję kasku.

Fot. Quin Quest / www.quin.design

Firma Quin Design zamiast stawiać jedynie na sprzęt do kasków firm trzecich, postanowiła sama stworzyć swój pełnoprawny kask w postaci Quin Quest. Model wyposażono w blendę przeciwsłoneczną ze wspomagającym ją daszkiem, powłokę z włókna węglowego i szereg otworów wentylacyjnych, ale najciekawsze jest wsparcie technologiczne wbudowanego systemu Bluetooth z małym panelem sterowania po lewej stronie.

Fot. Quin Quest / www.quin.design

Jak działa system pomocy? Po wykryciu przez czujniki wartości powyżej 100G, wyzwalany jest automatycznie sygnał S.O.S., natomiast zarejestrowana lokalizacja GPS trafia do kontaktów alarmowych motocyklisty, służb ratunkowych lub do obu tych źródeł. W przypadku awarii poniżej 100G, lub każdej innej sytuacji awaryjnej, dostępna jest także funkcja ręczna, dzięki której sygnał S.O.S. można wysłać samodzielnie.

Fot. Quin Quest / www.quin.design

Skorupa kasku Quin Quest ma certyfikaty DOT oraz ECE. Ponadto wyposażony jest w technologię pochłaniania wstrząsów ConeHead oraz łączność Bluetooth, która umożliwia komunikacje kasku z aplikacją Quin. Dzięki temu użytkownik zyskuje możliwość odbierania połączeń przychodzących i słuchania muzyki. Produkt należy także do najlżejszych konstrukcji z rodziny „inteligentnych kasków”.

Fot. Quin Quest / www.quin.design

Anirudha Surabhi, założycielka firmy Quin i zarazem szef działu innowacji, powiedziała: „Niezbędne wymogli bezpieczeństwa znacznie zmieniły się od czasów złotego okresu motocyklowych innowacji z lat 1930-1970. Dziś wyzwania dla bezpieczeństwa są bardziej złożone niż kilka warstw ochronnych, a rozwiązania technologiczne muszą nadrobić zaległości w tej dziedzinie”.

Producent kasku, który zaoferował system automatycznego powiadomienia stosownych służb w razie wypadku, zyskał potężne wsparcie finansowe dzięki akcji na Kickstarterze. Kampania cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Kask Quin Quest kosztuje 699 dolarów. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Quin Design.

%d bloggers like this: