Triumph Tiger 850 Sport: Premiera już wkrótce! Czego możemy się spodziewać?

Nowy Triumph Tiger 850 Sport zostanie przedstawiony 17 Listopada 2020. Światowa premiera już wkrótce, ale Triumph podgrzewa atmosferę prezentując kilka nowych zdjęć i zdradzając parę szczegółów.

Fot. Triumph Tiger 850

Czy Tiger Sport 850 rzeczywiście jest potrzebny, skoro mamy już model 900? Kluczowe jest słówko „Sport”, które definiuje przeznaczenie nowego tygrysa. W przeciwieństwie do modeli 900 i 1200 Tiger Sport będzie uwielbiał płaskie, szybkie trasy, nie pogardzi też autostradą. Te aspiracje zdradza zawieszenie, chociaż przednie koło to nadal słuszny 19-calowy wariant.

Fot. Triumph Tiger 850

W ramie zapewne zobaczymy tę samą jednostkę, która montowana jest w wersji 900. Czy to oznacza, że Tiger Sport osiągnie 95 KM mocy i 87 Nm maksymalnego momentu obrotowego? Właściwie po usportowionym modelu spodziewamy się czegoś więcej, chociaż trzeba pamiętać o nieznacznej różnicy w pojemności, zdecydowanie na korzyść starszego wariantu motocykla.

Fot. Triumph Tiger 850

Z drugiej strony Triumph może chcieć trafić do odbiorców, dla których wariant 900 jest po prostu za drogi. Jeśli tak rzeczywiście się stanie, konieczne będą zmiany, które pozwolą obniżyć cenę, a to oznacza, że nie mamy co liczyć na więcej mocy i momentu.

Które rozwiązanie wybierze Triumph? Przekonamy się już za kilka dni. Premiera zaplanowana jest na godzinę 13:00.

%d bloggers like this: