Ponad 50 tys. motocykli Jawa sprzedanych w ciągu zaledwie 12 miesięcy!

Właściciel marki Jawa, firma Classic Legends ogłosiła, że sprzedała ponad 50 tysięcy nowych motocykli Jawa w Indiach. Ten znakomity wynik został osiągnięty w zaledwie 12 miesięcy. To spory sukces biorąc pod uwagę całkowite zatrzymanie działania branży motoryzacyjnej podczas ogólnokrajowej blokady spowodowanej pandemią oraz długiego okresu oczekiwania na zamówione jednoślady.

Fot. Jawa Classic / Jawa Motorcycles

Ashish Singh Joshi – prezes Classic Legends, powiedział między innymi, że wyzwania produkcyjne związane z COVID-19 i zniesienie dotychczasowych restrykcji oznacza również, iż kolejne 50 tysięcy egzemplarzy Jawy powinno dotrzeć do odbiorców w znacznie krótszym czasie.

fot. materiały prasowe

Popyt na motocykle Jawa nie ograniczył się tylko do Indii. Classic Legend rozpoczęło również eksport za granicę. Partie motocykli zostały wysłane do Nepalu i Europy.

fot. materiały prasowe

W portfolio Classic Legends są obecnie trzy modele: Jawa, Jawa Forty Two i Perak. Niestety wciąż nie wiemy, czy zobaczymy nową Jawę w dystrybucji na terenie naszego kraju, jednak biorąc pod uwagę sukces marki na rodzimym rynku, jak również niemałe osiągnięcia indyjskich producentów w Polsce (Bajaj), to zapewne tylko kwestia czasu.

fot. materiały prasowe
%d bloggers like this: