Czy rynek sprzedaży motocykli zmalał w 2020 roku? Są już oficjalne dane za 9 miesięcy

Od stycznia do września 2020 r. rejestracje motocykli na pięciu największych rynkach europejskich (tj. we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, które stanowią około 80% rynku motocykli UE i Wielkiej Brytanii) osiągnęły 708 503 szt. Oznacza to jego zmniejszenie o 3,3 % w porównaniu z pierwszymi dziewięcioma miesiącami 2019 r.

Ducati Multistrada V4 z radarem

Aktualne trendy dotyczące rejestracji w segmencie motocykli wskazują jednak na poprawę w odniesieniu do pierwszych sześciu miesięcy roku, kiedy to liczba rejestracji motocykli na głównych rynkach europejskich spadła średnio o 17%. Było to wynikiem paraliżu działalności handlowej, spowodowanym wybuchem pandemii COVID-19.

Segment motorowerów wygląda lepiej, a liczba rejestracji na największych rynkach europejskich (tj. w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii i Hiszpanii) osiągnęła w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 r. łącznie 205 688 sztuk. Oznacza to wzrost o 6,4% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku.

Zmniejszenie rynku o nieco ponad trzy procent, to oczywiście cios w branżę, ale spadek jest znacznie niższy niż oczekiwano. Teraz czekamy na dane całoroczne, w których uwzględnione zostaną również ostatnie tygodnie, które w wielu krajach UE oznaczają ponowny lockdown i ograniczenie sprzedaży.

%d bloggers like this: