Nowe obostrzenia od 7 listopada: Czy któreś dotyczą bezpośrednio motocyklistów?

W piątek opublikowano w Dzienniku Ustaw rozporządzenie ws. nowych obostrzeń – od dziś (07.11.2020 r.) obowiązują m.in. ograniczenia w galeriach handlowych, mniejszy limit osób w sklepach do 100 m kw. powierzchni, zamknięte placówki kultury, hotele dostępne tylko dla podróżujących służbowo. Jakie punkty nowych zasad powinny nas jeszcze zainteresować?

Fot. Pixabay

Biznes motocyklowy wciąż może działać. Dodatkowo w galeriach będą mogły działać też punkty usługowe, m.in. fryzjerzy, optycy, placówki bankowe, pocztowe, ubezpieczeniowe, a także zajmujące się naprawą samochodów lub motocykli, wymianą opon i dętek; myjnie samochodowe, ślusarskie, szewskie, krawieckie, pralnicze i gastronomiczne oferujące wyłącznie żywność na wynos.

Pojawiły się nowe obostrzenia dotyczące usług hotelowych, co na pewno ma dla nas znaczenie. Zgodnie z rozporządzeniem od 7 do 29 listopada hotele będą dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej lub w podróży związanej z wykonywaniem działalności gospodarczej; osób wykonujących zawód medyczny (w związku z tzw. Hotelem dla medyka) oraz dla pacjentów i ich opiekunów; osób będących zawodnikami korzystającymi z tych usług w czasie zgrupowań i współzawodnictwa sportowego. Ograniczenie nie dotyczy hoteli robotniczych lub hoteli dla pracowników sezonowych.

O pozostałych zmianach możecie przeczytać na stronach rządowych. Obawiam się jednak, że to jeszcze nie koniec zakazów i obostrzeń, tym bardziej, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 27 tys. 875 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem.

Najwięcej chorych odnotowano w województwie śląskim. Dotychczasowy najwyższy wynik padł w czwartek – 27 tys. 143 przypadków. W ciągu ostatniej doby w związku z COVID-19 zmarło 349 osób. Jak do tej pory najwięcej osób zmarło 6 listopada – 445 osób.

%d bloggers like this: