Nowy, elektryczny Harley-Davidson. Tylko, że to… rower

Ciężkie czasy wymagają trudnych decyzji, a jeśli chodzi o H-D, to amerykańska firma będzie się teraz lokować w segmencie elektrycznych rowerów. Może to jest jakiś sposób na zwiększenie zainteresowania marką?

Fot. Serial 1 Harley-Davidson

Pod marką Serial 1 Cycle Company producent motocykli z Milwaukee ma duże nadzieje dotrzeć do znacznie młodszej publiczności. Harley-Davidson jest znany z tego, że liczy sobie słono nawet za motocykle klasy podstawowej. Ale jeśli chce trafić do młodych, musi coś w tej materii zmienić.

Fot. Serial 1 Harley-Davidson

Serial 1 zostanie oficjalnie ogłoszony 16 listopada, ale dostawy na północnoamerykański rynek będą musiały poczekać do wiosny 2021 roku. Nie wiemy obecnie, kiedy Serial 1 trafi do Europy. Czekamy również na informację o cenie jednośladu.

Fot. Serial 1 Harley-Davidson

Czerpiąc inspirację z prototypu opracowanego przez Williama S. Harleya i Arthura Davidsona w 1903 roku, e-rower łączy czarną ramę z brązowym siedziskiem, białymi oponami i polerowanymi sprężynami. Firma Series 1 Cycle Company nie informuje obecnie o specyfikacji układu napędowego poza silnikiem elektrycznym średniej klasy i akumulatorem montowanym na ramie. Zasięg również objęty jest jeszcze tajemnicą.

Fot. Serial 1 Harley-Davidson

Zaskoczeniem jest system napędu pasowego, najwyraźniej zainspirowany konfiguracją w motocyklu elektrycznym LiveWire. Światła przednie i tylne są zintegrowane z ramą, piasty kół mają przelotowe osie, a dwutłoczkowe hamulce hydrauliczne wydają się być jednostkami Tektro z 203-milimetrowymi, wentylowanymi tarczami.

Fot. Serial 1 Harley-Davidson

Przedstawiony prototyp będzie prawdopodobnie uproszczony do podstawowej specyfikacji. Można też oczekiwać wykończenia wyższej klasy, a znając Harley-Davidsona i jego skłonność do drogich edycji limitowanych, firma Series 1 Cycle Company może również opracować swego rodzaju Launch Edition – oczywiście za odpowiednią, wyśrubowaną cenę.

Fot. Serial 1 Harley-Davidson

Czy Harley podąża dobrą drogą? Jak uważacie?

%d bloggers like this: