Volkswagen znowu chce sprzedać Ducati? Może to plotki, a może nie…

Volkswagen analizuje przyszłość marek Lamborghini, Bugatti i Ducati. Niemcy dążą do uzyskania większych korzyści, co związane jest z planami przestawienia działalności na masową produkcję samochodów elektrycznych. Ambitne plany niemieckiego koncernu przewidują ponad dwukrotne zwiększenie wartości koncernu, do 200 mld euro.

Fot. Ducati Scrambler 1100 Club Italia

Ale to nie będzie łatwe i wymaga zmian. Analiza w kierunku dalszego postępowania może doprowadzić do partnerstwa technologicznego dla marek samochodów sportowych o wysokich osiągach oraz supermotocykli reprezentowanych są przed markę Ducati. Co to oznacza? Może to być restrukturyzacja lub inne opcje, włącznie ze sprzedażą niektórych marek.

Nadal nie jest pewne, czy Volkswagen zdecyduje się rozpocząć formalny proces sprzedaży, natomiast aby w ogóle było to możliwe, inwestorzy i bankierzy muszą ocenić oczekiwania cenowe VW i potencjalne dopasowanie strategiczne, gdyby do sprzedaży nie doszło, a nastąpiła współpraca z innym podmiotem.

Fot. Ducati Scrambler 1100 Club Italia

Volkswagen nie komentuje obecnie tych rewelacji, ale coś może być na rzeczy, ponieważ koncern próbował już sprzedać Ducati w 2017 roku. Zainteresowanie wyraziły wówczas takie marki jak Bajaj Auto, KTM, a także Polaris i grupy z segmentu private equity, czyli Bain, PAI i Investindustrial.

Ostatecznie do sprzedaży nie doszło, ale to nie znaczy, że Ducati pozostanie w portfolio Volkswagena. Niemiecki koncern na razie odmawia komentarza w tej sprawie.

%d bloggers like this: