Dlaczego Indiany mają większą moc niż Harleye?

Kolejna osłona sagi motocyklowej Harley-Davidson vs Indian Motorcycle.

Fot. YouTube / FortNine

Ryan F9 tworzy jedne z najlepszych treści motocyklowych, jakie można znaleźć w Internecie. Facet jest niezwykle dokładny i skrupulatny jeśli chodzi o tworzenie filmów i upewnienie się, że odbiorcy otrzymują wszystkie niezbędne informacje dotyczące prezentowanych tematów.

Dziś Ryan F9 ma odpowiedź na pytanie, o którym niektórzy z nas być może nawet nie pomyśleli: Pomimo tego, że mają zbliżoną masę, parametry i cenę, dlaczego motocykle Indian wytwarzają do 43 procent więcej mocy niż ich odpowiedniki ze stajni Harleya-Davidsona?

Fot. YouTube / FortNine

Jeśli zrobisz szybki przegląd Internetu natkniesz się na przytłaczająca liczbę artykułów o takich tytułach, jak: „9 powodów, dlaczego Indian bije na głowę Harleya”, „Indian detronizuje Harleya”, itd., itd.

Przy tak długiej czasowo historii konkurencji między tymi dwoma markami, dlaczego H-D miałby pozwolić Indianowi na uzyskanie przewagi w zakresie mocy i momentu obrotowego? Odpowiedź leży w konstrukcji cylindrów i tłoków.


Źródło: FortNine / YouTube

Nie zamierzam zgłębiać się zbytni w szczegóły – to praca wykonana już przez Ryana F9 i zaprezentowana w jego filmie – czym się z Wami dzielę, ale oglądając ten materiał uzyskałem kilka odpowiedzi na pytanie, dlaczego sam jestem od jakiegoś czasu bardziej za Indianem, a nieco mniej za H-D.

Dodajmy, że to właśnie motocykl Harleya mam w garażu i na pewno nie zamierzam się z nim rozstawać. Ale Indian idzie do przodu jak burza, a rosnące grono wielbicieli nie bierze się znikąd…

%d bloggers like this: