Słuchasz radia? Dziś wystartowało Polskie Radio Kierowców!

Polskie Radio Kierowców był dotychczas jedynie audycją w paśmie Programu I Polskiego Radia. Od dziś będzie to niezależna stacja.

Fot. Facebook / Radio Kierowców

W programie informacje drogowe i pogodowe w kilku językach, porady dla kierowców, dobra muzyka, sport i najnowsze wiadomości dla fanów motoryzacji. Polskie Radio Kierowców dostępne będzie w technologii DAB+, poprzez bezpłatną aplikację oraz w internecie.

Edyta Poźniak, która jest szefem projektu, zapewnia o szerokiej misji Polskiego Radio Kierowców. Będzie to pierwszy w Polsce 24-godzinn kanał informacyjno-edukacyjnym przeznaczony dla tych, którzy są w podróży.

Wszystkie informacje drogowe podawane na antenie i dostępne w aplikacji pochodzić będą z najbardziej wiarygodnych źródeł: policji, Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oraz Straży Granicznej.

Korzystanie z bezpłatnej aplikacji Polskiego Radia Kierowców daje możliwość kontrolowania na bieżąco sytuacji drogowej w promieniu 100 kilometrów od miejsca pobytu, zgłaszania wskazówek cennych dla innych kierowców, ostrzeżeń o utrudnieniach czy wypadkach oraz przekazania pozdrowień z trasy.

Regularna ramówka dostępna będzie w godzinach od 5 do 23, a w godzinach nocnych będą odtwarzane powtórki z dnia i muzyka. I jeszcze ciekawostka. Wśród gwiazd anteny znajdzie się m.in. Wiktora Jurczewska, w Internecie znana bardziej jako „Moto złośnica”, dla której, jak sama mówi, będzie to połączenie pasji i pracy oraz spełnienie zawodowych marzeń.

%d bloggers like this: