Pierwsza czarnoskóra kobieta z dyplomem Instytutu Mechaniki Motocyklowej w Orlando w specjalności technika Harleya-Davidsona

Kolor skóry ma znacznie, przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą czarną kobietę, która został absolwentem Instytutu Mechaniki Motocyklowej Orlando. Paris McGwan wychowała się w rodzinie motocyklistów w St. Louis w Missouri. Na motocyklu jeździ jej mama, tata i inni członkowie rodzinny, o czym możecie przekonać się oglądając poniższy film.

Fot. YouTube / KSDK News

To oczywiście wspaniałe, ale podobnych historii znamy przecież tysiące. Ale przypadek Paris jest inny, bo żadna czarnoskóra kobieta nie ukończyła dotychczas MMI w specjalności technika Harleya-Davidsona.

Jak to zwykle z mediami bywa, w tej historii brakuje kilku kluczowych informacji. Na przykład, czy wcześniej były inne czarne kobiety, które próbowały swych sił na wspomnianej uczelni i specjalności? Bo jeśli nie… To nie byłoby przecież tej wzruszającej historii.


Źródło: YouTube / KSDK News

Nie znamy również liczby pań o białym kolorze skóry, które zdobyły tytuł technika H-D, ani od jak dawna ten kierunek w ogóle jest dostępny dla kobiet. Ale przecież nie musimy tego wszystkiego wiedzieć, prawda? Powinniśmy po prostu cieszyć się szczęściem Paris. Więc się cieszmy!

%d bloggers like this: