Wjechał do lasu motocyklem, próbował rozjechać policjantów. Teraz zapłaci 15 tys. złotych

Karę 15 tysięcy złotych musiał przyjąć mężczyzna, który jeździł motocrossem po Karkonoskim Parku Narodowym. Niefrasobliwy zwolennik jazdy po bezdrożach został skazany przez sąd na niszczenie przyrody, płoszenie zwierząt i próbę wjechania w funkcjonariuszy, którzy próbowali zatrzymać kierującego motocyklem.

Fot. Policja

Sąd nie miał wątpliwości co do winy oskarżonego. “W trakcie działań mundurowi zauważyli w kompleksie leśnym w Sosnówce młodego mężczyznę na motocyklu crossowym. Postanowili go zatrzymać, jednak kierowca jednośladu rozpoczął ucieczkę, podczas której próbował wjechać w funkcjonariuszy, aby w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności. 24-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego został szybko zatrzymany i odpowiadał przed sądem za swoje zachowanie. Po dwóch latach zapadł wyrok” – powiedział młodszy aspirant Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji.

W celu eliminacji podobnych przypadków od paru lat rozwijana jest współpraca pomiędzy Karkonoskim Parkiem Narodowym, jeleniogórską policją i okolicznymi nadleśnictwami. Działania prowadzone są przeciwko bezmyślnym kierowcom quadów i motocykli.

%d bloggers like this: