Retro Motor Showto największe targi pojazdów zabytkowych w Polsce

Giełda Pojazdów Zabytkowych, kolekcje aut od najlepszych Automobilklubów w Polsce, bogata wystawa samochodów kolekcjonerskich, Strefa Retro Tuningu czy… sprzęt wojskowy. To tylko część motoryzacyjnych atrakcji, które czekają na uczestników targów Retro Motor Show. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 października 2020 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Będzie to już V czyli jubileuszowa edycja Retro Motor Show, które od lat przyciąga do stolicy Wielkopolski zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych entuzjastów motoryzacji z czasów naszych dziadków. Uczestnicy targów mają niespotykaną okazję zobaczyć z bliska zabytkowe auta (ale również motocykle!) z całego świata.

Co czeka na uczestników Retro Motor Show 2020? Poznańskie targi pojazdów zabytkowych to pokaz motoryzacyjnych unikatów w skali kraju i świata. W tym roku swoje kolekcje zaprezentują m.in. Automobilklub Wielkopolski, który pokaże niesamowite youngtimery czy zabierze nas do Paryża i Londynu sprzed lat.

Członkowie automobilklubu zaproszą uczestników do strefy stylizowanej na XIX i XX-wieczną Anglię i Francję. Pozostając w temacie trójkolorowych – jak co roku na Retro Motor Show znajdzie się kolekcja samochodów od Citroen Klub Poznań. Z kolei sportowe i luksusowe klasyki z niemieckim sznytem pokaże Porsche Club Polska.

Fot. retromotorshow.pl

Na targach swoją kolekcję pokażą również miłośnicy brytyjskiej marki, a właściwie to ikony – Morgan Sports Car Club Poland. Unikatowy, sportowy samochód znajdzie się na stoisku razem z autem od Cabrio Poland czyli fundacji zrzeszającej fanów najróżniejszych kabrioletów.

Z drugiej strony na targach znajdzie się pokaźna kolekcja od BZYK Rider Swarzędz czyli miłośników zabytkowych motorowerów. Uczestnicy wydarzenia zobaczą również zabytkowe, wojskowe pojazdy i sprzęt. Cała wystawa pojazdów na Retro Motor Show zostanie także wzbogacona o klasyki od prywatnych kolekcjonerów.

Czy na Retro Motor Show będzie strefa tuningu? Oczywiście, że tak! Już po raz piąty Blackz/AP przygotuje wystawę RETRO Tuning, gdzie zostaną zaprezentowane pojazdy z maksymalnym rokiem produkcji 1995 po ciekawych modyfikacjach wizualnych lub mechanicznych. Cała ekspozycja Retro Motor Show zostanie wzbogacona stoiskami od firm związanych z branżą motoryzacyjną – detailingu, napraw czy branżowe media.

Fot. retromotorshow.pl

Jednak to dopiero początek atrakcji Retro Motor Show 2020. Organizatorzy zachęcają do śledzenia strony www.retromotorshow.pl i profilu na Facebooku i Instagramie, gdzie sukcesywnie dodawane są kolejne atrakcje. Ważna informacja – bilety na Retro Motor Show 2020 dostępne są tylko na stronie www.ToBilet.pl

Retro Motor Show odbędzie się w dniach 23-25 października 2020 roku. W piątek goście oczekiwani są w godzinach 11:00-19:00, natomiast w sobotę 10:00-18:00.

%d bloggers like this: