Już nie musisz jechać do Borgo Panigale, żeby odwiedzić muzeum Ducati. Teraz możesz zrobić to z domu!

Dwa dni temu (5 października) muzeum Ducati zostało ponownie otwarte dla zwiedzających po miesiącach ograniczonego dostępu. Od 4 lipca placówka była udostępniana dla zwiedzających w ograniczonym czasie i według rygorystycznych zasad uczestnictwa, co ma pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się COVID-19. Część z wycofanych ograniczeń była uciążliwa, np. możliwość odwiedzenia instytucji wyłącznie w weekendy.

Muzeum Ducati. Foto: materiały prasowe

Obecnie muzeum można odwiedzać codziennie z wyjątkiem środy, od 9:15 do 16:00. Zwiedzający mogą osobiście zobaczyć wszystko, co Muzeum Ducati ma do zaoferowania. Mimo poluzowania zasad wizyt, zwiedzanie nadal odbywa się tylko na podstawie rezerwacji, a liczba gości w grupie jest ograniczona. Wymagane jest również założenie maski i przebywanie w odległości co najmniej jednego metra od innych osób przez cały czas.

Dla każdego, kto chce zobaczyć Muzeum Ducati, ale nie ma możliwości udać się do Włoch, Ducati oferuje Ducati Museum Online Journey, czyli wirtualną wycieczkę. Nowa oferta będzie dostępna od 15 października. Korzystając z komputera, smartfona lub tabletu, będziesz mógł z dowolnego miejsca na świecie uczestniczyć w wycieczce po muzeum.

Muzeum Ducati. Foto: materiały prasowe

Wirtualne zwiedzanie potrwa około 45 minut. Uczestnicy będą mogli komunikować się z przewodnikiem za pomocą muzealnego czatu z pytaniami. Na razie przewidziano cztery wycieczki w tygodniu – we wtorki o 17:00 oraz w soboty o 9:00 w języku angielskim, a w czwartki i niedziele o 17:00 w języku włoskim.

Bilety na wycieczkę do Muzeum Ducati (w przypadku osobistych odwiedzin), oraz w trybie Muzeum Ducati Online Journey, można nabyć z wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej Muzeum Ducati. Bilety na wycieczkę “na żywo” kosztują obecnie 17 euro, natomiast wejściówki na wirtualną wycieczkę to wydatek 10 €. Każdy, kto zakupi bilet na wirtualną wycieczkę, otrzyma również 10 euro zniżki, jeśli kupi katalog Muzeum Ducati w oficjalnym sklepie instytucji.

%d bloggers like this: