Ducati Multistrada V4 z radarem! Nowe informacje: Znamy datę premiery!

Ducati jest obecnie w trakcie kampanii promocyjnej silnika V4, który będzie napędzał nowość klasy adventure, czyli model Multistrada V4. Ale dziś możemy zobaczyć nową maszynę poza kampanią marketingową. No powiedzmy, że “zobaczyć”, bo za dużo nie widać.

Ducati Multistrada V4 z radarem

Ducati Multistrada V4 2021 jest obecnie produkowana w fabryce Borgo Panigale, a kiedy trafi do sprzedaży, będzie to pierwszy motocykl z systemem wspomagania jazdy, który korzysta z przedniego i tylnego radaru.

Inną cechą 170-konnego motocykla jest dopracowana konfiguracja V4, która pozwoli na znacznie dłuższe okresy serwisowe. Do tego silnik, który jest przypuszczalnie jednostka o pojemności 1 158 cm3, będzie produkować jeszcze płynniejszą i dostępną na każde zawołanie moc.

Dowiedzieliśmy się również, że Ducati Multistrada V4 zadebiutuje oficjalnie 4 listopada, chociaż silnik napędzający tę maszynę poznamy już za kilka dni, a mianowicie 15 października.

Na razie Ducati koncentruje się na opracowaniu przedniego i tylnego systemu radarowego w modelu Multistrada V4, który został opracowany wspólnie z firmą Bosch.

Wraz z radarami, każdy w rozmiarze zbliżonym do kamery GoPro, do pakietu pomocy dla użytkowników Ducati dodano dwa kluczowe systemy.

Pierwszy z nich to tempomat adaptacyjny, który za pomocą radaru (przedniego) ocenia prędkość i odległość pojazdów znajdujących się przed motocyklem, a następnie reguluje przepustnicę i hamowanie, aby utrzymać tę odległość, gdy motocykl porusza się z prędkością od 30 do 160 km/h.

Drugi system wykorzystuje czujnik tylnego radaru i zasila system likwidujący martwe pole, oraz ostrzega kierowcę o pojazdach, których kierowca nie może sam dostrzec, ani nie widzi ich w lusterkach motocykla. System alarmuje także wtedy, gdy inny pojazd zbliża się do motocykla od tyłu.

Podczas gdy wiele europejskich marek testowało zbliżone systemy – w szczególności KTM i BMW w motocyklach KTM 1290 Adventure i BMW R1250GS), to Ducati będzie pierwszą firmą, który wprowadzi nowe rozwiązanie na rynek.

Jakie inne nowości i rozwiązania techniczne zobaczymy na Ducati Multistrada V4 w modelu na 2021 rok? Będziemy musieli poczekać kilka tygodni, aby się tego dowiedzieć.

%d bloggers like this: