Nadchodząca Honda CB650R 2021 będzie wymiatać?

W dążeniu do zapewnienia zgodności nowego modelu CB650R z wymaganiami Euro 5, japoński producent zdołał zachować moc wyjściową. Ale to nie wszystko!

Fot. Honda CB650R 2021

Nadchodzący model CB650R Hondy na rok 2021 ma większość cech i funkcji z obecnym wariantem. Sercem układu jest chłodzona cieczą liniowa czwórka DOHC, z czterema zaworami na cylinder i 649 cm3 pojemności skokowej. Dodatkowo silnik ten szczyci się niezwykłym współczynnikiem sprężania 11,6:1.

Przy ok. 12.000 obr/min ten wariat jest w stanie dostarczyć do 94 KM. Z drugiej strony mocny moment obrotowy wynoszący 63 Nm zostaje osiągnięty przy około 8.500 obrotów na minutę. Sześciobiegowa skrzynia biegów ma za zadanie przekazywać całą siłę na tylne 17-calowe, aluminiowe koło CB650R za pomocą napędu łańcuchowego.

Fot. Honda CB650R 2021

Siłę hamowania zapewniają podwójne tarcze hydrauliczne 310 mm i promieniowo montowane, czterotłoczkowe zaciski Nissin (z przodu), oraz pojedyncza tarcza 240 mm i jednotłoczkowy zacisk z tyłu. Opcjonalnie, producent z przyjemnością zainstaluje ABS na obu kołach.

W modelu CB650R Honda zainstalowała mnóstwo soczystych ulepszeń, które zapewnią wzorowe zachowanie na drodze. Na początek, japoński gigant zagnał inżynierów do pracy, aby zaspokoili rygorystyczne wymogi Euro 5, bez wpływu na moc wyjściową. Ten wyczyn był możliwy dzięki zoptymalizowanemu rozrządowi zaworów i przebudowanemu profilowi krzywki, a także kilku modyfikacjom układu wydechowego i skrupulatnej przebudowie ECU.

Fot. Honda CB650R 2021

Ponadto, nowy wariant może pochwalić się znaczną poprawą w obsłudze, dzięki parze przedniemu układowi zawieszenia o skoku 41 mm, czyli Showa SFF-BP (Separate Function Fork Big Piston). Na drugim końcu motocykla układ zawieszenia pozostał niezmieniony.

Znajdziesz tu również pełny pakiet oświetlenia LED oraz zaktualizowany cyfrowy wskaźnik, który powinien okazać się dużo bardziej czytelny niż obecny model CB650R z oferty Hondy. Nowy model daje możliwość ładowania urządzeń elektronicznych poprzez port USB-C, który znajduje się pod siodłem.

Krótko mówiąc, ten zły chłopiec zapowiada się na hit. Niezwykła wydajność, seksowny wygląd, najnowocześniejsze funkcje. Czy model 2021 CB650R ma wszystko?

%d bloggers like this: