Polaris Industries i Zero Motorcycles ogłaszają współpracę. Jest tylko jedno “ale”. Nie chodzi o motocykle

Polaris Industries i Zero Motorcycles ogłosiły 10-letnią współpracę w zakresie rozwoju elektrycznych pojazdów terenowych i skuterów śnieżnych. Zero będzie odpowiedzialne za technologię układów napędowych, w tym zarówno za produkcję jak i elektronikę, natomiast Polaris zajmie się rozwojem i produkcją pozostałych pojazdów.

Fot. Polaris / Zero

Partnerstwo jest częścią większej strategii firmy Polaris w zakresie elektryfikacji, czyli “rEV’d up”, która będzie obejmowała każdy z jej podstawowych segmentów produktowych.

Co ciekawe, partnerstwo z Zero nie będzie obejmowało motocykli. Może to sugerować, że Polaris ma już inne plany dotyczące segmentu e-motocykli, czy to poprzez ewolucję technologii motocykli elektrycznych Brammo, które nadal są jego własnością, czy poprzez inne, nowe technologie.

Pierwszy pojazd ze spółki Zero-Polaris ma zadebiutować do końca 2021 roku.

Przypomnijmy, że Polaris Industries, to firma znana z sukcesów w produkcji, promocji i sprzedaży nart wodnych, quadów i skuterów śnieżnych. Dwukołową motoryzacją Polaris zajmuje się od połowy lat 90. Najpierw powstała marka Victory, ale największym sukcesem Polaris jest bez wątpienia podniesienie z kolan Indiana – legendy amerykańskiego przemysłu motocyklowego. Z kolei amerykańska firma Zero jest jednym z liderów w segmencie elektrycznym motocykli.

%d bloggers like this: