Najnowszy motocykl adventure od Benelli, jest lepszy niż kiedykolwiek wcześniej

Tak przynajmniej zachwala swoją nowość Benelli. Marka wprowadziła do swojego przygodowego TRK 502X kilka bardzo potrzebnych aktualizacji. Gdy stary wariant 502 zaczął sprawiać wrażenie, jakby pochodził z poprzedniej epoki, włoska marka z Chin musiała podjąć decyzję, co dalej.

Fot. 2021 Benelli TRK 502X

Pozostając w tyle za nowymi, bardziej zaawansowanymi technologiczne maszynami ze średniej półki, takimi jak KTM 390 Adventure i Honda CB500X, Benelli musiało podjąć radykalne kroki. Wyjaśnijmy, że w Chinach unowocześniony pojazd został zaprezentowany jako QJ Motor SRT 500, natomiast w pozostałych częściach świata będzie to nadal Benelli z oznaczeniem TRK 502X.

Być może jedną z największych zmian w nowym motocyklu będzie jego ogólna stylizacja. Wraz z wychodzącym modelem halogenowych reflektorów i półcyfrowego zestawu wskaźników, Benelli idzie do przodu i montuje jeden reflektor LED z przodu, a także 5-calowy, pełnokolorowy wyświetlacz TFT. Ponadto, dzięki niewielkim zmianom w budowie nadwozia, a mianowicie dziobowi i osłonom dłoni (hand guardy), motocykl wyróżnia się bardziej sportową i agresywną ergonomią.

Fot. 2021 Benelli TRK 502X

Zachowany z poprzedniej edycji silnik o pojemności 500 cm3 pochodzący z poprzedniego modelu. Przy przyzwoitych osiągach silnik o mocy 46 koni mechanicznych wytwarza równo dostępną, całkiem sporą moc, niezbędną do jazdy w nieco bardziej wymagającym terenie.

Choć moc pozostała niezmieniona, nowy motocykl waży o całe 10 kg mniej od swojego poprzednika. Jest to w dużej mierze zasługą zmienionej konstrukcji nadwozia i nowego magnezowego wahacza.

Fot. 2021 Benelli TRK 502X

Poza tym, że nowy wahacz stracił na wadze, zyskano usztywnienie tyłu roweru, dzięki czemu jazda jest bardziej stabilna i pewniejsza.

Skuteczne hamowanie zagwarantuje Brembo wsparte przez system Bosch ABS, ale nie dokonano żadnych zmian w zawieszeniu w stosunku do poprzedniego modelu. Benelli TRK 502X ma zadebiutować na świecie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

%d bloggers like this: