Chińczycy wprowadzają na rynek dużego turystyka! To 1250TR-G Grand Tourer

Współpraca austriackiego KTM i chińskiego giganta branży motoryzacyjnej CFMoto weszła na nowy poziom. Przypomnijmy, że dotychczas w Państwie Środka sprzedawane były single o małej pojemności, oraz maszyny wyposażone w dwurzędowe silniki 790 cm3 oraz 890 cm3, produkowane przez fabrykę w Hangzhou.

Fot. CFMoto 1250 TR-G

Chińczycy uzyskali wsparcie inżynieryjne, badawczo rozwojowe i przemysłowe od KTM, co oczywiście Austriakom z Mattighofen bardzo cię opłaciło. Motocykle, takie jak CFMoto 700CL-X, są bezpośrednim efektem międzynarodowego sojuszu.

Fot. CFMoto 1250 TR-G

Obie firmy podbijają stawkę. Już w 2021 roku CFMoto wypuści produkcyjny model 1250TR-G. Maszyna została pokazana podczas targów CIMA w Chinach. Motocykl jest pełnowymiarowym turystykiem i zarazem najmocniejszym jednośladem produkowanym w ChRL.

Fot. CFMoto 1250 TR-G

Serce motocykla stanowi silnik LC8 od KTM. To V-twin o pojemności 1279 cm3, która zapewnia moc 140 KM. Jeśli obawiacie się o niską jakość chińskiego produktu, to niepotrzebnie. Podzespoły do 1250TR-G przygotowały firmy Brembo (hamulce), WP (zawieszenie), czy JBL (oczywiście nagłośnienie). Tu podobno nie ma lipy.

Fot. CFMoto 1250 TR-G

Obsługa odbywa się poprzez ekran TFT 12,3 cala, ponoć największym z dostępnych na chińskim rynku. Na wyświetlaczu pojawia się takie dane jak ciśnienie w oponach, ustawienie zawieszenia. Do wyboru są cztery tryby jazdy, nawigacja i oczywiście system multimedialny.

Fot. CFMoto 1250 TR-G

Łączność Bluetooth jest w standardzie, a podgrzewane uchwyty, siedzenia i elektronicznie regulowana przednia szyba uzupełniają pakiet turystyczny. Ile będzie kosztować chiński turystyk? Zapewne powyższej 60 tysięcy złotych. Drogo? Może niekoniecznie tanio, ale biorąc pod uwagę wyposażenie dostępne w standardzie, w tych ciężko będzie znaleźć coś porównywalnego od BMW, Hondy czy Yamahy.

Fot. CFMoto 1250 TR-G

Kiedy 1250TR-G zawita do Europy? Tego niestety nie wiadomo. Obecnie nie ma nawet pewności, że motocykl będzie sprzedawany w Europie.


Źródło: YouTube / CF Moto 1250TR-G Grand Tourer

%d bloggers like this: