James Bond i Triumph: Dwie brytyjskie ikony łączą siły

Najnowsze motocykle Tiger 900 i Scrambler 1200 występują w kluczowych scenach kaskaderskich w 25. filmie o Jamesie Bondzie „Nie czas umierać”. W grudniu 2019 roku ogłoszono nową współpracę między Triumph Motorcycles i EON Productions.

Fot. Triumph

W ten sposób po raz pierwszy połączyły siły dwie wielkie brytyjskie ikony – 007 i Triumph Motorcycles. Zdjęcia do 25. filmu o Jamesie Bondzie zostały nakręcone w 2019 roku na Jamajce, w Norwegii, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii, a Triumph jest jedynym partnerem motocyklowym w tym filmie.

Brytyjska marka motocykli ma długą historię konstruowania, rozwijania i produkcji motocykli. Zespół kaskaderów Jamesa Bonda do kluczowych scen akcji potrzebował motocykli o wysokich osiągach, a Triumph spełnił te kryteria.

Fot. Triumph

Podobnie jak postać stworzona przez Iana Fleminga, motocykle Triumph mają powszechnie ropoznawany na świecie, brytyjski sznyt i autentyzm. Te wspólne cechy sprawiają, że marka Triumph Motorcycles okazała się najlepszym partnerem dla filmu o Jamesie Bondzie.

“Przez miesiące zespół projektantów marki Triumph współpracował za zamkniętymi drzwiami z ekipą kaskaderów, aby przygotować kilka motocykli do filmu, w tym specjalnie skonfigurowane modele Tiger 900 i Scrambler 1200, do sprostania ekstremalnym i dynamicznym sekwencjom pełnym akcji – tego domagali się światowej klasy kaskaderzy tego filmu.

Fot. Triumph

Lee Morrison, koordynator kaskaderów, był kluczowym członkiem zespołu produkcyjnego.Która ze scen kaskaderskich była najtrudniejsza? Morrison odpowiada: „Dla Tigera – a pamiętajcie, że są to zawodowi kaskaderzy – kręciliśmy scenę pościgu w Norwegii, w której jechaliśmy motocyklami z dużą prędkością i odbijaliśmy się nimi od karoserii samochodu. To było niesamowite móc jechać z tyłu i kierować moim głównym kaskaderem, ciągle powtarzając mu, żeby tam się dostał. «Chcę, żebyś był obok Bonda, uderzaj w bok jego drzwi». W pewnym momencie przeskoczyliśmy Tigerem nad samochodem i pod helikopterem. Pewność, że motocykl wykonuje te wszystkie czynności w ruchu, gdy ktoś kieruję cię przez słuchawkę, pokazuje tylko, jak dobry jest ten motocykl”.


Źródło: YouTube / No time to die – trailer

“Nie czas umierać” pojawi się w kinach na całym świecie 12 listopada 2020 roku, natomiast 20 listopada film zostanie zaprezentowany przez wytwórnię Universal Pictures International w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych przez MGM reprezentowane via United Artists Releasing.

%d bloggers like this: