Street 750 Rajputana to dowód na to, że nawet grzecznego chłopca można przerobić na łobuza

Motocykl Street jest najtańszym dwukołowym pojazdem w portfolio Harleya i stanowi dla większości motocyklistów linię startu do świata najsłynniejszego producenta motocykli z rodziny cruiserów. Od momentu wprowadzenia na rynek, model Street jest liderem sprzedaży na rozwijających się rynkach, głównie w Indiach.

Fot. Street 750 Rajputana

Street 750 pojawił się na świecie w 2014 roku, jako pierwszy od dekady nowy model giganta z Milwaukee. Szybko osiągnął spory sukces na rynkach wschodzących, chociaż znacznie mniejszą popularnością cieszy się w USA oraz Europie. Sprzedaż wielu egzemplarzy oznaczała, że wkrótce niezliczona liczba warsztatów i customerów zyskała nowy obiekt do zmian i przeróbek.

Fot. Street 750 Rajputana

Jedną z ciekawszych modyfikacji przedstawił indyjski zespół Rajputana Customs. Warsztat i sklep w jednym specjalizuje się raczej w marce Royal Enfield, ale Steet 750 został wykonany na specjalne zamówienie.

Fot. Street 750 Rajputana

Prace zajęły cztery tygodnie. Ekipa Rajputana nie chciała grzecznego motocykla dla żółtodziobów. Jednym z pierwszych etapów zastąpienie oryginalnego widelca wariantem z Suzuki GSX-R. Widelec od Japończyków jest masywniejszy i sztywniejszy. Wygląda też znacznie groźniej. Jeśli chodzi o tyle zawieszenie, usunięto podwójne amortyzatory i zamontowano monoshock. Dodatkowo wymieniono ramę pomocniczą, a na koniec zrezygnowano z napędu pasem na rzecz solidnego łańcucha.

Fot. Street 750 Rajputana

Wizualnie motocykl wygląda znacznie masywniej niż Street 750. Jest to również zasługa grubych opon i kierownicy w stylu cafe racera. Zbiornik paliwa jest dzielony, ponieważ umieszczono w nim prędkościomierz. Zegar został wpasowany po prawej stronie, a to oznacza, że korek wlewu paliwa przesunięto na lewą stronę.

Fot. Street 750 Rajputana

Street 750 w wersji Rajputanama nie wygląda tak spokojnie i łagodnie jak jego protoplasta. Może Harley-Davidson powinien zainteresować się tym projektem?

Fot. Street 750 Rajputana
%d bloggers like this: