BMW rejestruje całą gamę elektrycznych motocykli? Co się dzieje?

BMW Motorrad zarejestrował w Niemieckim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych (DPMA) szereg nazw znaków towarowych wskazujących na motocykle elektryczne. Niemiecka marka na pewno zechce odróżnić swoje motocykle elektryczne od innych modeli. W centrum pojazdów zasilanym prądem z gniazdka może znaleźć się koncepcja Vision DC Roadstera zaprezentowana w ubiegłym roku.

Fot. BMW Vision DC Roadster

BMW zarejestrowało w sumie dziewięć znaków towarowych, począwszy od DC 01, a skończywszy na DC 09. Niekoniecznie oznacza to, że niemiecka firma planuje w niedalekiej przyszłości wprowadzić na rynek pełną gamę dziewięciu modeli motocykli elektrycznych, ale pokazuje, że BMW Vision DC Roadster może trafić zarówno do produkcji, jak i stać się zaczątkiem nowej linii e-roadsterów, e-turystyków i maszyn typu e-adventure.

W czerwcu 2019 roku BMW zaprezentowało futurystyczną koncepcję Vision DC Roadstera, a już w grudniu w centrum uwagi znalazł się prototyp E-Power Roadster. Przypomnijmy, że wykorzystano w nim komponenty z obecnych modeli motocykli benzynowych, między innymi przednią sekcję S1000R i tylną boksera serii R z napędem na wał.

Fot. BMW E-Power Roadster

W ten sposób przyszłe motocykle elektryczne BMW DC mogłyby znaleźć się gdzieś pomiędzy tymi dwoma motocyklami koncepcyjnymi i zawierać komponenty z karoserii Vision DC Roadstera umieszczone wokół elektrycznego układu napędowego BMW E-Power Roadster Concept. Wizja wydaje się ciekawa i wcale nie jest nieprawdopodobna.

BMW zarejestrowało również nazwy CE 02 i CE 04, co może doprowadzić do powstania kilku nowych skuterów elektrycznych w przyszłości. C Evolution to nazwa obecnego skutera elektrycznego BMW, który został wprowadzony na rynek w 2012 roku, a od 2014 roku jest produkowany seryjnie. Tak więc CE 04 może być następcą obecnego C Evolution, natomiast CE 02 może oznaczać mniejszą, tańszą wersję, której spodziewamy się od jakiegoś czasu.

Fot. BMW Vision DC Roadster

Nie ma żadnych szczegółów, kiedy możemy spodziewać się nowego motocykla elektrycznego lub skutera od BMW, ale biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły koncepcji na prąd przedstawionych w zeszłym roku, gama modeli DC to raczej nie jest bardzo odległa sprawa. Zapewne wkrótce wypłynie więcej wieści. Musimy tylko trochę poczekać…

%d bloggers like this: