Jest już polska strona nowego Triumpha Tridenta. Będzie hit?

Na witrynie triumphmotorcycles.pl pojawiła nowa strona poświęcona nowości brytyjskiej marki. Triumph Trident ma podobno „wyznaczać początek nowego, ekscytującego rozdziału wprowadzając potrójny wymiar do pełnego rywalizacji świata roadsterów wagi średniej”. I bardzo pięknie, ale co to właściwie oznacza?

Fot. triumphmotorcycles.pl

Brytyjczycy zapowiadają minimalistyczną, nieskazitelną formę, czyste linie i oczywiście DNA Triumpha. Ale motocykl ma być czymś więcej niż tyko muskularną sylwetką Speed Triple’a. Projekt prototypu Trident powstał w efekcie czteroletniego programu rozwojowego, prowadzonego przez zespół biura projektowego odpowiadający za tworzenie nowych modeli marki.

Fot. triumphmotorcycles.pl

Zaprojektowany i opracowany przez konstruktorów w Hinckley, przy dodatkowym wkładzie stylistycznym ze strony Rodolfa Frascoliego – włoskiego mistrza stylu, koncept Tridenta skupiał się na dostarczeniu Triumphowi dynamicznego spojrzenia na formę. Projekt motocykla Trident łączy w sobie oryginalny model rozwojowy z prototypowymi elementami. Jakimi? Tego Triumph na razie nie zdradza.

Fot. triumphmotorcycles.pl

Cała konstrukcja Tridenta została zbudowana wokół mocnego i kompaktowego trzycylindrowego silnika Triumpha tak, aby zapewnić przewagę w klasie za sprawą równowagi pomiędzy niskim momentem obrotowym a maksymalną mocą. Nowa jest również rama, ale podobnie jak w przypadku pozostałych innowacji, Brytyjczycy nie zdradzają jeszcze żadnych szczegółów konstrukcji.

Fot. triumphmotorcycles.pl

Projekt prototypu podkreśla również inny kluczowy cel, jakim jest łączenie nowoczesnej technologii z designem, który w elegancki i łatwy w użyciu sposób łączy w sobie cechy pożądane i cenione przez motocyklistów na całym świecie.

Fot. triumphmotorcycles.pl

Premiera motocykla dopiero w nowym, 2021 roku, ale zapewne przez kolejne kilka miesięcy Triumph zdradzi więcej szczegółów na temat swojej koncepcji.

Fot. triumphmotorcycles.pl
%d bloggers like this: