Husqvarna E-Pilen trafi na rynek w 2022 roku?

Szwedzki producent motocykl dotychczas skutecznie bronił się przed elektryfikacją swoich pojazdów, ale zdaje się, że ten czas się kończy. Husqvarna musi podążać za aktualnymi trendami żeby nie wypaść z obiegu. To dlatego należąca do KTM-a marka szykuje swój pierwszy motocykl zasilany z gniazdka.

W rzeczywistości nie wiemy jeszcze, jak model, którego robocza nazwa brzmi E-Pilen, będzie się prezentował. Render, który widzicie, to tylko wizja a nie faktyczny projekt, ale rzeczywiście spodziewamy się przecież, że elektryczna Husqvarna będzie nawiązywać do modeli Vitpilen i Svartpilen.

Fot. Husqvarna E-Pilen

Przykładowy wygląd jednośladu został opracowany przez Electric Vehicle Web (Indie) przy współpracy z projektantem Sreejithem Krishnanem K. W chwili obecnej wiemy jedynie, że maszyna będzie korzystać z systemu wymiennego akumulatora i zostanie wyposażona w dwie wersje silników elektrycznych (4 kW i 10 kW).

Nie ujawniono żadnych informacji na temat zasięgu oraz czasu ładowania ogniw. Spodziewamy się natomiast, że Husqvarna E-Pilen będzie droższa niż modele zasilane etyliną. Wspomniane parametry dotyczące silników wskazują, że jednoślady znajdą się w klasie 50 cm3 i 125 cm3.

To oczywiście znacznie słabsze jednostki niż Vitpilen i Svartpilen, ale zapewne jest to sposób, aby pojazdy były dostępne dla osób nieposiadających prawa jazdy kategorii A lub jedynie AM albo A1. Wiemy już zatem, że Husqvarna sytuuje odbiorców E-Pilen wśród młodszych i mniej doświadczonych odbiorców.

%d bloggers like this: