BMW przedstawia bezobsługowy łańcuch napędowy do motocykli!

BMW Motorrad wprowadził łańcuch M Endurance do modeli S1000RR i S1000XR. Specjalny model został wyposażony w nowy materiał powlekający rolki, dzięki czemu łańcuch motocyklowy nie wymaga już czyszczenia ani ponownego napinania!

Łańcuch M Endurance posiada podobnie jak standardowe łańcuchy z pierścieniami X, trwałe wypełnienie smarem pomiędzy rolkami i sworzniami, zamknięte za pomocą pierścieni X. Nowością jest natomiast nowy materiał powlekający rolki, czyli forma węgla zwana przemysłowym diamentem.

Fot. BMW

Specjalna powłoka cechuje się dużą twardością i wytrzymałością. Zgodnie z komentarzem BMW, w porównaniu z czystymi powierzchniami metalowymi, taka warstwa się nie ściera. Dodatkowo ma niższy współczynnik tarcia, co oznacza, że nie wymaga użycia smarów.

BMW wyjaśnia również, że: „Dzięki doskonałym właściwościom smarowania na sucho i eliminacji zużycia, rolki z powłoką węglową w łańcuchu M Endurance zapewniają komfort konserwacji równoważny z tym, jaki zapewnia motocykl z napędem na wał. Obejmuje to wszystkie prace związane z czyszczeniem, których nie da się uniknąć w przypadku konwencjonalnego łańcucha z powodu rozpryskiwanego środka smarnego. W związku z tym, łańcuch M Endurance oferuje również maksymalną przyjazność dla środowiska”.

Łańcuch BMW M Endurance o rozstawie 525 jest dostępny dla modeli BMW S1000RR i BMW S1000XR. Ponadto pojawi się jako wyposażenie dodatkowe dla używanych pojazdów. Niestety nie ma obecnie żadnych szczegółów dotyczących ceny. BMW zapewnia, że wkrótce kolejne modele będą wyposażone w łańcuch M Endurance.

%d bloggers like this: