Gorąco? To może kupisz kask chłodzony wodą?

Marki Roux Helmets i Pininfarina zaprezentowały efekty swojej współpracy, czyli kask chłodzony wodą. Pininfarina zajmuje się produkcją nadwozi samochodów wyścigowych, co może wydawać się nieco odległe od branży kasków motocyklowych, ale w gruncie rzeczy chodzi przecież o to samo – aerodynamikę, precyzję i wysoką jakość materiałów oraz wykonania.

Prezentacja nowego kasku chłodzonego płynem obyła się podczas Performance Racing Industry Trade Show w Indianapolis już jakiś czas temu, natomiast niedługo zobaczymy nowy model w sprzedaży.

Fot. Roux COOL-X

Woda znajduje się w zbiorniku umieszczonym w kamizelce kierowcy. System o firmy Coolshirt umożliwi schłodzenie płynu do 11 stopni Celsjusza i przetransportowanie go do kasku. Całość zasilana jest elektrycznie. Bateria również znajduje się w kamizelce, a poza opcją chłodzenia, Roux COOL-X wyposażono system komunikacji audio i podajnik wody do picia.

Przydanty jest również zastosowany układu awaryjnego zdejmowania kasku w razie wypadku. Roux COOL-X posiada najważniejsze homologacje (m.in. FIA 8860) i spełnia normy zaawansowanej ochrony balistycznej (ABP).

Fot. Roux COOL-X

Co prawda linia Roux COOL-X powstała z myślą o kierowcach samochodów, ale istnieje szansa, że rozwiązaniem Roux i Pininfariny zainteresuje się także branża motocyklowa, chociaż obecnie jest to droga zabawka. Za kask Roux COOL-X trzeba zapłacić od około 5 tys. do blisko 20 tys. złotych. Dokładne ceny poznamy wiosną, natomiast do odbiorców pierwsze kaski trafią jesienią 2020 roku.

%d bloggers like this: