Islamski ekstremista taranował samochody i motocykle na obwodnicy Berlina

Nie milkną echa zdarzenia, które miała miejsce we wtorek wieczorem na drodze A100 będącej autostradową obwodnicą śródmieścia Berlina.

Fot. Zamach w Berlinie

30-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Opel spowodował serię wypadków drogowych. Z relacji świadków wynika, że sprawca celowo najeżdżał na inne samochody, motocykle i skutery. Rannych zostało sześć osób, w tym trzy ciężko.

Kiedy samochód sprawcy stanął, kierowca wyciągnął z bagażnika metalową skrzynkę wyglądającą jak pojemnik na amunicję i oświadczył, że znajdują się w niej niebezpieczne materiały. Po zatrzymaniu okazało się, że były w niej tylko narzędzia.

Fot. Zamach w Berlinie

W wyniku wypadków zatłoczona obwodnica A100 została zablokowana na kilka godzin, co doprowadziło do częściowego paraliżu komunikacyjnego w mieście. Setki kierowców spędziło kilka godzin stojąc w korkach. Pochodzący z Iraku sprawca został zatrzymany.

Początkowo niemieckie media informowały o podejrzeniu u mężczyzny choroby psychicznej. Ostatecznie rzecznik berlińskiej prokuratury przyznał, że ze względu na okoliczności i najnowsze dowody, wszystko wskazuje na to, że atak miał podłoże terrorystyczne, a napastnik był islamskim ekstremistą.

Fot. Zamach w Berlinie
%d bloggers like this: